Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukmergės gimtadieniui sukūrė filmą

Savaitgalį interneto erdvę apskriejo filmukas „Su gimtadieniu, Ukmerge!“ Tai – virtualūs pačių ukmergiškių sveikinimai Ukmergės gimtadienio proga.

Visi kraštiečiai buvo kviečiami dainuoti, eiliuoti, šokti, deklamuoti – visa tai nufilmuoti ir iki gegužės 18 d. atsiųsti elektroniniu paštu Ukmergės kultūros centro režisierei.

Sveikinimus siuntė rajono gyventojai ir kai kurios įstaigos bei organizacijos – Ukmergės kraštotyros muziejus, Vlado Šlaito viešoji biblioteka, policija, šauliai, karo klubas bei kitos. Vienas sveikinimas pasiekė net iš Airijos.

Filmuką montavęs kultūros cento darbuotojas Dainius Vytas papasakojo, kad gauta labai įdomių ir originalių sveikinimų miestui. Vieni įsimintiniausių – animacija apie Ukmergės istoriją, eilėraščiai, padeklamuoti įvairiose miesto erdvėse, dviejų mergaičių vaidinimas, tortas, muzikiniai įrašai. Filmuke Ukmergę sveikina ir trys mūsų miesto Garbės piliečiai. Savo gimtąjį miestą prisiminė dainininkė Bjellė – Raminta Naujanytė.

Bendra filmuko trukmė – 8 minutės. Pasak D. Vyto, siekiant, kad filmas būtų vientisas, atsiųstus vaizdo įrašus reikėjo derinti tarpusavyje. Kai kurie iš jų šiek tiek sutrumpinti, iš kitų – panaudoti tik fragmentai. Įgarsinimui naudojama Jokūbo ir Lauros Burneikių violančele bei fortepijonu atliktas muzikinis kūrinys. Montavimas, pasak D. Vyto, užtruko visą dieną.

Įdomiausi sveikinimai, kurių filmuke panaudoti tik fragmentai, jau paskelbti Ukmergės kultūros centro feisbuko paskyroje.

Nors sveikinimų nebuvo labai daug, D. Vytas džiaugėsi, kad ukmergiškiai įsitraukė į filmuko kūrimą. „Šiemet, atšaukus miesto šventės renginius, visos Ukmergės gimtadienio idėjos gimė spontaniškai, jos nebuvo iš anksto suplanuotos,  todėl džiugu, kad žmonės parodė iniciatyvą. Kai kurie sveikinimai buvo labai kūrybiški“, – sako kūrėjas.

Filmukas paskelbtas gegužės 22 d., penktadienį, Ukmergės rajono savivaldybės interneto svetainėje. Juo socialiuose tinkluose dalijasi miesto įstaigos, ukmergiškiai.

D.Vytas papasakojo, kad panašaus pobūdžio filmukus kuria jau trečius metus, kas mėnesį sumontuoja po 3–4, tad jau yra sukūręs virs šimto tokių trumpo metražo filmų. Be to, D. Vytas, dar apie 1996-uosius metus, dalyvaudamas meno klubo veikloje, yra išbandęs ir meninį žanrą.

Apie šių metų Ukmergės miesto gimtadienio renginius taip pat bus sukurtas filmas.

 

Skaistė VASILIAUSKAITĖ - DANČENKOVIENĖ

Rekomenduojami video