Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tarp tūkstančių atlikėjų – ir ukmergiškės

Ukmergės kultūros centro moterų choras „Žemyna“, vadovaujamas Neringos Valinskienės, dalyvavo Vakarų Lietuvos krašto dainų šventėje, skirtoje valstybės atkūrimo 100-mečiui. Ukmergiškės pasidalijo įspūdžiais iš šio renginio ir savo kelionės.

„Vykdamos į pajūrį aplankėme Raudonės pilį ir jos bokštą, su nuotykiais kopėme į Seredžiaus piliakalnį. Choristė Daiva įdomiai pasakojo apie Smalininkų senąjį uostą ir pirmąją prie Nemuno įrengtą vandens matavimo stotį, istorinius žmonių ir miestų susisiekimo kelius ir tiltus“, – pasakojo jos.

Smalsu buvo pamatyti senovinės technikos muziejų, kuriame sukaupta  per 7 tūkst. įvairių žemės ūkio, buities, amatų, automobilių, radijo, kino ir kitų eksponatų. Vyko į Vilkyškius – mažąją Lietuvos kultūros sostinę. Čia, po evangelikų liuteronų bažnyčios skliautais, sudainavo dainą „Palaimink, angele“.

„Pasivaikščiojome po Rambyno regioninį parką. Jame suradome ir savo ūgį „pasimatavome“ su 170 metų skaičiuojančia, 18 kamienų turinčia, 32 metrų aukščio įvairiais mitais apipinta Raganų egle. Praėjusiais metais ši eglė Lietuvos medžio rinkimuose laimėjo pirmą vietą, o Europos medžių rinkimuose – dešimtą“, – žiniomis dalijosi keliauninkės. Įkopus į Rambyno kalną, garsėjantį legendomis ir padavimais, atsivėrė didingas Nemuno grožis.

Klaipėdoje kartu su įvairių regionų etnografiniais ir folkloriniais ansambliais, liaudies instrumentų orkestrais, šokių kolektyvais ir chorais dalyvauta dainų šventėje. Tradiciškai ji prasidėjo Klaipėdos kariliono varpų sveikinimu ir dalyvių eisena. Per 6 tūkstančių dalyvių jūra, judėdama link Vasaros estrados, vieningai traukė lietuvių liaudies dainas, skanduotėmis pristatė atstovaujamus miestus. Ukmergiškės dainavo gerai žinomą M. Noviko dainą apie Ukmergę „Šilų gėlė“.

Šventėje skambėjo S. Šimkaus „Lietuviais esame mes gimę“, V. Kudirkos „Tautiška giesmė“, Č. Sasnausko „Kur bėga Šešupė“. Jas keitė trankios polkos, kanklėmis ir skudučiais grojamos lietuvių liaudies melodijos, jaunųjų choristų ir senjorų atliekamos smagios dainos. Šventę nuspalvino ugnies šou, vyko senovinių automobilių paradas.

Rekomenduojami video