Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siesikiečių širdis užkariavo Sicilija

Siesikų gimnazijos „Erasmus+“ projekto „Tolerancija yra mano draugė“ komanda viešėjo pas projekto partnerius Sicilijos saloje, Katanijos mieste. Čia susitiko mokiniai ir mokytojai iš Bulgarijos, Rumunijos, Lenkijos, Lietuvos ir Italijos.

Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala, joje vis dar veikia didžiausias Europoje ugnikalnis Etna. Turistus žavi šio regiono istorinis ir architektūrinis palikimas bei gamtos grožis.

Mūsų partnerių mokykla įsikūrusi Katanijoje, rytinėje salos pakrantėje, aktyvaus Etnos vulkano papėdėje. Katanija – tarsi miestas feniksas, keletą kartų suniokotas žemės drebėjimų ir lavos išsiveržimų, tačiau atgimęs iš naujo.

Ypač daug žalos padarė 1669 metų vulkano išsiveržimas, kai miestą užliejo lava. Visas senamiestis atstatytas iš naujo, o statybai buvo panaudota jį sunaikinusi lava. Dabar lava naudojama suvenyrų ir papuošalų gamybai.

Siesikų gimnazistai Karolina Maželytė, Gunda Savilionytė, Upė Skirmantaitė, Evita Žliobaitė, Ugnius Stašaitis, Linas Mackevičius ir juos lydinčios mokytojos Violeta Grigaliūnienė bei Edita Ciemnolonskienė aplankė daugybę įspūdingų vietų: Katanijos senamiestį, Taorminą – antikos laikų miestą, tikrą rojaus kampelį žemėje, Etnos ugnikalnį, senąjį Sirakūzų miestą. Jis įsikūręs Ortidžės saloje, kurią su Sicilija jungia trys tiltai. Čia gyveno žymusis Archimedas.

Aplankėme Neapolio archeologinį parką ir jo didžiausią vertybę – graikų antikinį teatrą, kuriame iki šiol rengiami spektakliai. Sudomino „Dioniso ausis“ – 20 m aukščio ir 65 m gylio smailios arkos urvas, garsėjantis efektinga akustika. Tikima, kad arkoje Dionisas laikė savo didžiausius priešus.

Didžiausią įspūdį paliko išvyka prie Etnos. Pakilome virš debesų iki 1 990 m virš jūros lygio, ten pasivaikščiojome po Silvestro kraterį, išvydome nepaprastą ugnikalnio kraštovaizdį.

Kadangi mūsų projektas moko tolerancijos, jo veiklos susijusios su tolerancija, pakantumu, supratingumu. Į komandas įtraukiami vaikai su negalia, kuriais rūpinasi kiti projekto dalyviai.

Aplankėme pabėgėlių centrą, kur išgirdome žiaurią žmogaus iš Gvinėjos gyvenimo istoriją. Lytėjimo muziejus Katanijoje suteikė galimybę pajausti tai, ką jaučia aklas žmogus. Šis muziejus – unikalus. Jo teritorijose yra baras tamsoje, jutiminis sodas, eksponuojami žymiausi Italijos meno ir kultūros kūriniai, religiniai statiniai. Liesdami aklieji gali suvokti, kaip jie atrodo.

Mokykloje mūsų laukė svetingas priėmimas, nacionalinių patiekalų ragavimas, šokis tarantela, dainos su profesionaliu dainininku ir dainų kūrėju. Projekto dalyviai sukūrė linksmą projekto dainą apie toleranciją šešiomis kalbomis, susirado naujų draugų, kartu šoko, dainavo ir vaidino spektaklius. Penkios šalys – tarsi viena didelė šeima.

Savaitė Sicilijoje – tai perlas Siesikų gimnazijos istorijoje.

 

Violeta GRIGALIŪNIENĖ

„Erasmus+“ projektų koordinatorė

 

Rekomenduojami video