Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šėtoje praūžė tradicinė respublikinė liaudiškos muzikos kapelų šventė

Kėdainių rajono Šėtos miestelis tapo tikra liaudiškos muzikos kapelų sostine. Čia į tradicinę šventę „Subatos vakarėly“ sugužėjo dainorėliai iš Kėdainių, Kauno, Panevėžio ir Raseinių rajonų. Šiame lietuvių kultūros tradicijas puoselėjančiame renginyje skambėjo lietuvių liaudies muzika, instrumentinės ir vokalinės muzikos kūriniai.

Žmonėms trūko

Šėtos kultūros centro direktorė Eglė Mecelienė kalbėjo, kad žmonėms labai reikia tokių švenčių, o jų ypač trūko po ilgo pandeminio laikotarpio.

„Ši šventė labai laukta ir pasiilgta. Joje netrūko geros nuotaikos, puikios muzikos, kurią žiūrovams dovanojo kolektyvai.

Kapelų šventės tikslas – prisidėti prie lietuviškųjų tradicijų saugojimo, ugdyti patriotiškumą, meilę lietuviškai dainai ir skatinti jaunąją kartą pamilti liaudišką muziką bei suburti liaudiškos muzikos mėgėjus ir atlikėjus“, – dėstė vadovė.

Šėtos kapelų šventė turi labai gražią tradiciją – ją kaskart vainikuoja bendras visų muzikantų pasirodymas „Bekerio polka“.Aut. past.

Gausybė dainorėlių

Šėtiškiai turėjo unikalią galimybę pasiklausyti ne tik savojo krašto, bet ir kitų muzikantų iš kaimyninių rajonų.

Renginį vedė kolektyvo „Kupolė“ pasakorius Antanas Laurinkevičius-Untaniokas.

„Pas mus atvyko Raseinių rajono kultūros centro Girkalnio liaudiškos muzikos kapela „Gojus“, Raguvos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Kukalis“ ir Kauno rajono Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salės liaudiškos muzikos kapela „Domeikavos seklyčia“.

Šventėje dalyvavo ir šeimininkai – instrumentinė kapela „Rudekšna“ bei folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“.

Kapelų šventėje pasirodė ir Šėtos kultūros centro vokalinio instrumentinio ansamblio „Vingiorykštė“ vyrų duetas“, – pasakojo Šėtos kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Milda Tamulevičienė, kurios pastangomis šėtiškiai gali išgirsti kapelas iš įvairių Lietuvos kampelių.

Suburia ir pradžiugina

Šėtos kapelų šventė turi labai gražią tradiciją – ją kaskart vainikuoja bendras visų muzikantų pasirodymas „Bekerio polka“.

„Džiaugiamės, kad ši šventė, vykstanti jau ne vienerius metus, yra labai svarbi, nes ji ne tik suburia ir pradžiugina šio krašto gyventojus, bet ir parodo, kaip svarbu yra puoselėti etninę kultūrą, lietuvių tradicijas“, – apibendrino E. Mecelienė.

Rekomenduojami video