Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Salvių dūžiai ir sukalbėtos maldos gyviesiems primins partizano Pranciškaus žygdarbius

Sekmadienį, liepos 18 dieną, Kėdainių kraštas labai iškilmingai atsisveikino su partizanu Pranciškumi Prusaičiu–Lape. Dar viena įkvepianti ir negęstanti rezistencijos žvaigždė pagarbiai atgulė amžino poilsio Gudžiūnų karių kapinaitėse. Trys kunigai aukojo šventas mišias ir buvo iššautos trys pagarbos ir atminimo salvės. Prie kapo galvas nulenkė ir pagarbą partizanui bei dar kartą visiems šiame krašte žuvusiems Lietuvos patriotams atidavė visų kartų atstovai.  

Lietuvos laisvės kovų dalyvio, Prisikėlimo ir Kęstučio apygardų partizano, Vyčio Kryžiaus ordino kavalieriaus Pranciškaus Prūsaičio–Lapės garbei ir atminimui prie kapo sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas, o Akademijos kultūros centro folkloro ansamblis „Seklyčia“ atliko liaudies dainą „Oi, neverk motušėle“.

Dar šeštadienį  Prisikėlimo apygardos štabo skyriaus viršininko okupacinio režimo prieš 58 metus Vilniuje, KGB kalėjime, sušaudyto partizano P. Prusaičio–Lapės palaikai buvo paimti iš Tuskulėnų rimties parko koplyčios-kolumbariumo ir atvežti į Kėdainius. O jau sekmadienį, liepos 18 dienos rytą, karstas, uždengtas Lietuvos Respublikos vėliava,  su velionio palaikais pašarvotas Gudžiūnų Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje. 

Čia iki 12:00 per didelį karštį į mažutę Gudžiūnų bažnytėlę pagerbti Laisvės kovų dalyvio žygdarbį ir atsisveikinti su P. Prusaičiu plūdo velionio artimieji, rajono žmonės, dar gyvi likę jo gyvenimo liudininkai ir velionio bendražygiai, krašto inteligentai bei oficialūs asmenys. 

Nuo 11 valandos prie paskutiniojo sovietų valdžios nužudyto partizano karsto garbės sargyboje stovėjo Lietuvos kariuomenės KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kariai, šauliai ir jaunieji skautai. 

Įnešti Lietuvos Respublikos Prezidento ir Lietuvos kariuomenės vado vainikai. 

Procesijoje Pranciškaus Prusaičio–Lapės artimieji, kariškiai šauliai, bendražygiai, skautai, gyvenimo liudininkai, kraštiečiai, oficialus asmenys/ J. Liutkienės nuotr.

Bažnyčioje šalia karsto su P. Prusaičio palaikais buvo laikoma išskleista drobinė Kęstučio Apygardos partizanų trispalvė. Leono Laurinsko–Liūto vėliavą išsaugojo Tauragės krašto partizanai, Kęstučio apygardos ryšininkai.  

Laidotuvių procesijai vos įžengus į Gudžiūnų kapines buvo paleista pirma Garbės sargybos kuopos salvė. 

Jausmingą ir poetišką atsisveikinimo kalbą pasakė Lietuvos laisvės kovos Sąjūdžio štabo viršininkas, kariuomenės kūrėjas, divizijos majoras Gediminas Reutas.

JORŪNĖ LIUTKIENĖ

Rekomenduojami video