Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rokiškis kviečia į kultūrines atostogas

Šie metai Rokiškiui – išskirtiniai. Jis – Lietuvos kultūros sostinė. Siekdami, kad kuo daugiau žmonių išgirstų, susidomėtų ir atvyktų į šį turtingos kultūros bei istorijos miestą, skiriame projektą, kuris skatins atrasti ir pažinti sėlių kraštą – Rokiškį – jo savitumą ir kasdienybę. Projektą iš dalies remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, skyręs 2 500 eurų.

Šiais metais Rokiškyje galite susiplanuoti kultūrines atostogas. Tai iki šiol Lietuvoje negirdėta iniciatyva, kurios autorės – kultūros ir turizmo sričių specialistės Irena Matelienė bei Ingrida Kujelė. Taip pat visi, jų idėjai pritariantys ir labai daug dirbantys tam, kad Rokiškis su visais čia esančiais kultūriniais lobiais per šiuos metus būtų pristatytas ir parodytas Lietuvai.

Pradedant kovu, kiekvieną  mėnesį Rokiškio kultūros, turizmo, sporto  įstaigos bei bendruomenės  siūlys galybę įvairių renginių miesto svečiams. Jų visų suminėti neįmanoma. Reklama bus skelbiama kiekvieną mėnesį. Norintiems atvažiuoti čia pagyventi keletą dienų organizatoriai parengė keliolika „paketų“, kurie dosnūs kiekvienos meno srities atskirai – ir dailės, ir muzikos, ir teatro, ir literatūros, ir fotografijos.

Kovas, aišku, teatrui

Kovo mėnesį kultūrines atostogas Rokiškyje drąsiai gali planuotis teatralai. Mat tradiciškai kovą geriausi šalies profesionalieji teatrai atveš naujausius spektaklius. Kovo 5–24 d. mūsų mieste vyks XXXV Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“. Jo metu vėl matysite visą „puokštę“ geriausiųjų – ir Oskaro Koršunovo, ir a. a. teatro legendos  Eimunto Nekrošiaus spektaklius. Kovo 24 d. festivalio uždaryme – mūsų mieste labai lauktas, derybų su teatru ir daug pastangų atvežti į mažą sceną pareikalavęs Lietuvos rusų dramos teatro spektaklis „Rusiškas romanas“ (rež. O. Koršunovas).

Kam rūpi ne tik teatras, bet ir mada, taip pat neliks nusivylę. Tą pačią kovo 24-ąją Rokiškyje – išskirtinės  parodos „Vaikiška mada XIX–XX a.“ iš garsaus pasaulinio lygio  mados istoriko Aleksandro Vasiljevo fondo kolekcijos atidarymas.

Balandį – atostogos šokio mylėtojams

Balandžio 26 d. laukia viešos šokių pamokos „Laimės receptas: šoka visas miestas“.

Tą pačią dieną – Rokiškio choreografijos mokyklos absolventų koncertas mokyklos 30-mečio proga: urbanistinio šokio teatro „Low Air“ šokio spektaklis ,,Feel-Link“ , kurio choreografai – svarbiausiais teatro titulais Lietuvoje apdovanoti Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius.

Balandžio 27 d. numatytas šokio renginys, skirtas tai pačiai Choreografijos mokyklos sukakčiai ir Tarptautinei šokio dienai, – „Nuo alemandos iki breiko“.

Dėmesys muziejams, teatrui ir dailei

Muziejų mylėtojai atostogas Rokiškyje galėtų planuotis gegužę. Gegužės 18 d. – renginys, skirtas Tarptautinei muziejų  dienai. Be daugelio atrakcijų, vienas iš meninių akcentų – iš Rokiškio kilusių ir Rokiškyje gyvenančių dailininkų parodos atidarymas.

Gegužės 25-ąją – muziejų idėjų–edukacinių programų tarptautinė mugė, pučiamųjų instrumentų orkestrų tarptautinis festivalis „Dūdų fiesta-2019“.

Gegužės 26 d. Rokiškyje skambės poezija – vyks tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“.

Birželio 1-ąją į Rokiškį kviečia mūsų vieno seniausių Lietuvos teatrų 60-mečio ir pirmojo teatro režisieriaus Vytauto Vajegos 100-mečio jubiliejinis renginys – liaudies teatro masinis spektaklis Algirdo Landsbergio „Gluosniai vėjyje“.

Birželio 20 d. mūsų mieste numatytas prestižinės literatūrinės Liudo Dovydėno premijos teikimas. Kartu tai bus susitikimas su visais premijų laureatais – garsiausiais lietuvių rašytojais.

Birželio 21-ąją laukia išskirtinis įvykis mūsų mieste. Daug metų planavę, kultūrininkai ir istorikai visgi ėmėsi ir padarė. Tai bus Rokiškio krašto kultūros veikėjų atminimo sienos atidarymas, kur pirmuoju smuiku grieš dailininkai. Jie kuria atminimo lenteles. Intriga, kokios jos bus, išliks iki paskutinės dienos.

Liepa  žada būti spalvinga

Liepos mėnesį Rokiškis skiria etnokultūros mylėtojams. Liepos 5 d. laukite sutartinių, dainų ir šokių mokymų su folkloro kolektyvais „Gastauta“, „Saulala“, „Bitula“, „Vengerynė“, „Sadulala“.

Liepą  Rokiškyje vyks ir tarptautinis drožėjų pleneras ,,Rokiškis – drožėjų sostinė“. Tai ne šiaip pavadinimas. Atvažiavusiems siūloma tuo įsitikinti pirmiausia aplankius Liongino Šepkos parką.

Liepos 6–7 d. svečių ir rokiškėnų laukia Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos švenčių ciklas: Lietuvos ir Latvijos amatininkų mugės, kulinarinio paveldo ir amatų pristatymai.

Rokiškyje tomis dienomis vyks tarptautinis viduramžių riterių turnyras „Roko kalavijas“, krikščioniškosios muzikos koncertai „Musica Christiana“, spektaklis „Mindaugas“ pagal Justino Marcinkevičiaus pjesę (rež. Jonas Buziliauskas). Tarptautinis paplūdimio tinklinio turnyras taip pat skirtas Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti.

Kinui, fotografijai, raliui

Rugpjūtį atostogas Rokiškyje gali planuotis fotografijos ir kino mylėtojai. Veiks kino plakatų paroda, parengta kartu su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi.

Rugpjūčio  9–10 d. laukia tarptautinis automobilių sporto renginys „Samsonas Rally Rokiškis“.

Rugpjūčio 15 d. Šv. Mato bažnyčioje atidaromas XX tarptautinis vargonų muzikos festivalis, skirtas čekų muzikui, pedagogui, vargonininkui Rudolfui Lymanui.

Rugpjūčio 17-ąją mūsų mieste – fotografijos plenero „Krašto metraštininkas“ uždarymas, taip pat renginys, skirtas šviesaus atminimo Rokiškio metraštininkui, anksti mus palikusiam Gintautui Dainiui. Suplanuotas jo vardo fotografijų konkurso „Vingis“ nugalėtojų apdovanojimas ir parodos atidarymas.

Dvarams, literatūrai ir muzikai

Rugsėjį Rokiškyje galėtų būti planuojamos dvarų kultūros mylėtojo atostogos. O prie jų, anot organizatorių, tikrai derės literatūra bei muzika. Tiesiog kultūros sostinės metų kulminacija.

Rugsėjo 20–21 d. vyks Pilių ir dvarų asociacijos tarptautinis sambūris.

Rugsėjo 21 d. numatytas Juozo ir Alfonso Keliuočių palikimo studijų centro forumas, skirtas Rokiškio krašto kultūros žurnalo „Prie Nemunėlio“ 30-mečiui bei J. ir A. Keliuočių palikimo studijų centro 15 metų jubiliejui. Kartu laukia literatūrinės J. Keliuočio premijos teikimas ir dar vienas susitikimas su rašytojais –  visais J. Keliuočio vardo premijos laureatais.

Rugsėjo 21–22 d. mūsų miestui ypatingos. Tai bus 520 Rokiškio miesto gimtadienis. Numatyta teatralizuota medžioklės ir derliaus šventė „Dvaro puota“, kartu ir krašto gėrybių mugė, susigiminiavusių miestų meno kolektyvų koncertas.

Kultūrinių atostogų sumanytojai siūlo neužmiršti dar vieno renginio – rugsėjo 22 d. vyks pianistės Goldos Vainberg Tatz koncertas, skirtas Lietuvos žydų genocido dienai. Rugsėjį Lietuvos drožybos sostine vadinamame Rokiškyje vyks ir tradicinė respublikinė medžio drožėjų darbų konkursinė paroda L. Šepkos premijai laimėti.

Spalį atiduosime muzikai ir teatrui

Spalio 16 d. Rokiškyje  skambės V. A. Mozarto opera „Figaro vedybos“, o pagrindinę partiją atliks kraštietis operos dainininkas Andrius Apšega.

Spalio 17–20 d. į mūsų miestą organizatoriai vėl kviečia teatralus. Mat vyks  XXV tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Interrampa“, skirtas Juozo Tumo-Vaižganto 150 metų sukakčiai.

Spalio 25–26 d. 17 val. – Šiaurės Lietuvos moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalis „Tokia esu“.

Spalio 26 d. – respublikinės medžio drožėjų darbų konkursinės parodos L. Šepkos premijai laimėti uždarymas ir laureato paskelbimas.

Lapkritį – literatūros mylėtojo atostogos

Lapkričio 7 d. Rokiškyje planuojama konferencija „Juozui Tumui-Vaižgantui – 150“, o kaip jos tąsa lapkričio 8-ąją vyks Rokiškio liaudies teatro spektaklis „Dėdės ir dėdienės“ (rež. E. Daugnora).

Lapkričio 21-ąją Rokiškyje pirmą kartą rengiamas Sofijos Tyzenhauzaitės vardo tarptautinis rašytojų sąskrydis, o lapkričio  26 –gruodžio 1 d. – klasikinės muzikos festivalis, kurį organizuoja seserys muzikės  Simona ir Justina Zajančauskaitės.

Lapkričio 30 d. numatytas renginys „Durys į ateities kultūrą“. Tai Kultūros sostinės metų Rokiškyje pabaiga – vyks kultūros sostinės uždarymo ir šio titulo simbolio perdavimo Trakų miestui ceremonija.

Rekomenduojami video