Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Restauruota Oginskių koplyčia

Baigta dvejus metus trukusi Oginskių koplyčios-mauzoliejaus restauracija. Klasicizmo stiliaus Oginskių šeimos koplyčia yra senosiose Vilniaus kapinėse, dar vadinamose Saulės kapinėmis. Tai viena seniausių šeimos koplyčių sostinėje.

Kunigaikščiai Oginskiai dažniausia, kaip didikų giminės atstovai, buvo laidojami bažnyčiose. Tačiau Vilniuje Oginskių giminė 19-ajame amžiuje Saulės kapinėse įrengė koplyčią-mauzoliejų. Dar prieš kelerius metus statinys nyko, čia gyveno benamiai. Valstybės lėšomis restauruotos sienos, stogas. Baigus darbus liko neaišku, kurie kunigaikščiai čia palaidoti.

„Lenta, kuri buvo pritvirtinta – joje buvo užrašytos čia palaidotųjų asmenų pavardės – yra dingusi“, – sakė Kultūros paveldo departamento inspektorė Audronė Vyšniauskienė.

Pasak paveldosaugininkų, restauruodami jie nelindo į rūsį, kur palaidoti kūnai. O istorinės medžiagos apie juos ieškos archyvuose.

Šalia koplyčios palaidotos Kunigaikščių Oginskių žmonos, maži vaikai ir paaugliai. Pačioje koplyčioje – tik kunigaikščiai. Vilniuje Oginskių giminei priklausė rūmai, kuriuose šiandien veikia Valstybinis jaunimo teatras, taip pat pastatai dabartinėse Trakų, Vokiečių gatvėse, vadinamieji Sluškų rūmai Neries krantinėje.

Oginskių giminė buvo įtakinga beveik 400 metų.

Rekomenduojami video