Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Raudondvario dvaras priimtas į Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociaciją

Ateinančiais metais Raudondvario dvare vyks Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos forumas. Raudondvario dvaras į šią asociaciją priimtas praėjusią savaitę tris dienas Kalmaro pilyje (Švedijos Karalystė) vykusioje tarptautinėje konferencijoje.

Kauno rajono savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos „Raudondvario dvaras“ direktorė Snieguolė Navickienė pasakojo, kad konferencija buvo skirta šios organizacijos trisdešimtmečiui, taip pat buvo aptartos tolesnės jos veiklos gairės.

Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos pirmininkė Ina Line (Latvija) prisiminė šios organizacijos istoriją, prasidėjusią 1991-aisiais Malborko pilyje-muziejuje (Lenkija). Tada į asociaciją susibūrė devynios šalys: Danija, Estija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Rusija, Suomija, Švedija ir Vokietija. Šiemet Kalmaro pilyje vykusioje asamblėjoje dalyvavo septynių šalių atstovai iš Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos, daugiau nei penkiasdešimt dalyvių. Lietuvai atstovavo Gedimino pilies, Trakų pilies ir Raudondvario dvaro atstovai bei asociacijos garbės narys, istorikas Virgilijus Poviliūnas.

S. Navickienė konferencijos dalyvius supažindino su Raudondvario dvare vykdoma veikla, papasakojo apie ateities planus. Buvo parodytas Raudondvario dvaro kompleksą pristatantis filmas. Vykusio balsavimo metu Raudondvario dvaras vienbalsiai priimtas į Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociaciją.

Asociacijos tikslas – plėsti bendradarbiavimą tarp muziejininkų ne tik savo šalyje, bet ir kaimyninėse valstybėse, būti kultūros ambasadoriais. Šiuo metu Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacija vienija daugiau kaip 40 pilių ir sėkmingai plečiasi, įtraukdama vis naujus objektus aplink Baltijos jūrą. Asociacijos konferencijos ir generalinė asamblėja kasmet vyksta vis kitoje valstybėje, todėl tęsiant šią tradiciją, 2022-aisiais susitikimą buvo pasiūlyta surengti Raudondvario dvare.

Kauno rajono savivaldybės pranešime pažymima, kad Raudondvario dvaras sėkmingai bendradarbiauja su Bauskės pilies muziejumi (Latvija), kitais dvarais ir muziejais. Pirmą kartą Raudondvario dvaras tarptautinio įvertinimo sulaukė 2018 metais. Tada iš Kipro parvežta Afroditės skulptūrėlė ir diplomas – prestižinis Europos kultūrinio turizmo tinklo ECTN bei jo partnerių apdovanojimas už projektą „Raudondvario dvaro žirgyno sutvarkymas ir pritaikymas menų inkubatoriaus veiklai“.

Rekomenduojami video