Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentą A. Smetoną įkūnijęs aktorius R. Šimukauskas: laukia įspūdingas rezultatas

Jau netrukus LRT TELEVIZIJA pradės rodyti istorinį serialą „Laisvės kaina. Savanoriai“, kuriame atgims nemažai su Lietuvos Nepriklausomybe susijusių asmenybių. Viena iš jų – prezidentas Antanas Smetona, kurį istorinėje dramoje įkūnys teatro, kino bei televizijos aktorius Ramūnas Šimukauskas. Jau kelis mėnesius kiekvieną dieną makiažo meistrų pagalba į legendomis apipintą prezidentą pavirstančio aktoriaus teigimu žiūrovai sulauks įspūdingo rezultato.

Net šimtmečiu atgal nukelsiantis istorinis Sauliaus Balandžio režisuojamas serialas yra skirtas paminėti šimtosioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms. Serialas pasakos apie Nepriklausomybės akto pasirašymą ir po jo sekusius svarbius šaliai įvykius, kartu atskleisdamas nuostabią meilės ir draugystės istoriją.

Prezidento A. Smetonos vaidmenį seriale kuriantis R. Šimukauskas įsitikinęs, kad serialo tematika – šiais laikais itin aktuali. „Mane scenarijus sudomino išsyk. Tai absoliučiai įtraukianti istorija. Man, kaip žmogui, gyvenančiam Kaune, „smetoniška“ epocha yra labai artima, nes mes su ja kasdien tam tikra prasme susiduriame – per architektūrą ir taip toliau. Ta romantiška prieškario respublika yra dominanti ir įdomi tema. Tikiuosi labai įspūdingo rezultato“, – kalbėjo aktorius.

„Fotogenijai“ nuotr.

Tai – jau ne pirmasis kartas, kuomet daugybę vaidmenų teatre, kine ir televizijoje sukūrusiam R. Šimukauskui tenka vaidinti pirmąjį Lietuvos prezidentą. A. Smetonos vaidmenį jis jau yra atlikęs ir teatro spektaklyje „Smetona“. R. Šimukauskas pažymi, kad jis tapo pirmuoju profesionaliai šią istorinę asmenybę įkūnijusiu aktoriumi.

„Nebandau savęs kažkaip kelti, tačiau faktas yra tas, kad prezidento Antano Smetonos dideliame lygmenyje – nei teatre, nei kine – nelabai kas buvo vaidinęs.  Žinoma, teatre – kita apimtis, spektaklis yra dviejų valandų ir A. Smetona ten yra pagrindinis veikėjas. Bet iš esmės yra ta pati problematika – ir seriale, ir ta, kurią nagrinėjame spektaklyje. Panašūs požiūriai tiek dramaturgo Gedimino Jankaus, kuris rašė pjesę, tiek serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ scenaristų. Tai man čia buvo toks savotiškas spektaklio tęsinys“, – pasakojo R. Šimukauskas.

„Fotogenijai“ nuotr.

Aktoriaus teigimu, seriale „Laisvės kaina. Savanoriai“ jo kuriamas prezidentas ypatingas tuo, kad čia atskleidžiami nauji jo motyvai: „Per mano kuriamą personažą ir scenaristų jam parašytas linijas mes bandome pabėgti nuo sovietinių štampų, kuriais buvo užfiksuota ta istorija apie Antano Smetonos gėdingą pabėgimą, apie jo autokratiškumą. Mes atskleisime ir kitą pusę – kokie iš tikrųjų buvo jo motyvai.“

Pasak R. Šimukausko, tokiam svarbiam vaidmeniui pasiruošti yra nelengva. „Man kuriant tokį vaidmenį yra patikėtas labai atsakingas darbas, nes kiekvienas Lietuvos gyventojas turi savo įsivaizdavimą, kaip prezidentas kalbėjo, vaikščiojo ir atrodė. Tai nėra paprasta. Aš tikiuosi, kad žiūrovas patikės mano sukurtu personažu“, – pasakojo aktorius.

Prisiminęs darbus serialo filmavimo aikštelėje, R. Šimukauskas juokdamasis pasakojo apie įdomiausią patirtį. Kiekvieną kartą vizažistės jam priklijuodavo ne tik netikrą barzdą, ūsus, bet ir plaukus: „Kada filmuodavom visą dieną ir būdavo pietų metas, tekdavo nuimti ir barzdą, ir ūsus, nes net atsigerti yra sudėtinga – tik per šiaudelį. Tai grimerėms reikėdavo viską nuimti, o pavalgius vėl užklijuoti. Aš dabar su didele nuostaba žiūriu į žmones, kurie savanoriškai užsiaugina barzdą – niekaip nesuprantu, kaip galima pavalgyti, kad barzdoj neliktų maisto likučių.“

„Fotogenijai“ nuotr.

Patriotu save laikantis R. Šimukauskas teigė, jog patriotizmo trūkumas yra didelė visuomenės problema. „Žinoma, esu patriotas. Tėvynės ir mamos mes pasirinkti negalime. Jeigu taip mylim mamą, tai ir tėvynę visi turime mylėti. Tai yra neišvengiama. Jeigu mes burbame, kad Lietuvoje kažkas negerai, kažko trūksta, ta problema yra tiktai patriotizmo stoka. Nes jei visi mylėtumėme savo tėvynę taip, kaip turėtumėme, tai visiems gyventi būtų daug geriau. Tada nedarytume tokių dalykų, kurie mūsų šaliai kenkia. Tėvynė esame mes – tie, kurie šiuo metu čia gyvenam. Meilė tėvynei yra noras, kad būtų gerai tiems, kurie liks po manęs“, – mintimis dalijosi aktorius.

Svarbius Lietuvai įvykius atgaivinantis kostiuminis serialas „Laisvės kaina. Savanoriai“ – jau greitai per LRT TELEVIZIJĄ.

Rekomenduojami video