Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Plakatų parodoje – pasaulyje pripažinto rusų menininko darbai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre eksponuojama Peterio Bankovo plakatų paroda „Plakatus kuriu kasdien“. Prieš šešerius metus iš Rusijos į Čekiją gyventi persikėlusiam menininkui plakatai – įdomiausias šiuolaikinio dizaino žanras.

Kaip teigia pats menininkas, plakatus jis kuria kasdien ir piešia visur: lėktuve, oro uostuose, taksi, paskaitose, susitikimuose su klientais. P. Bankovas nevengia socialinių temų, tačiau jo mėgstamiausia – kultūra. Daugelis plakatų skirti įvairioms meno akcijoms, spektakliams, literatūriniams renginiams.

„Pats menininkas įdomus yra tuo, kad naudoja naują dizaino kryptį, sukurtą jo paties – „treš“ dizainas. Tai, kitaip tariant, yra vizualinės šiukšlės, kurias jis fiksuoja ir tada panaudoja kaip menines raiškos priemones, kuriant plakatus“, – pasakojo Inga Norkūnienė, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kultūrinės veiklos vadybininkė.

Jau kurį laiką Prahoje gyvenantis rusų menininkas Minske studijavo skulptūrą, Maskvoje – knygų dizainą, tačiau plakatai jam – įdomiausias šiuolaikinio dizaino žanras, kuris suteikia galimybę ieškoti skirtumų tarp gatvės ir galerijų kultūros, Rytų ir Vakarų mąstymo. Darbuose P. Bankovas perteikia ir savo mintis bei emocijas, tai – ryškiausias menininko kūrybos bruožas.

„P. Bankovas mėgsta laisvąją kaligrafiją. Daug dirba naudodamas tušą. Kurdamas jis išlieja viską, ką savyje yra sukaupęs; darydamas plakatus įdomiai komponuoja – karpo, klijuoja, o finalas – netikėtas variantas“, – sakė I. Norkūnienė.

P. Bankovas yra sukūręs daugiau kaip 900 plakatų, už savo darbus yra gavęs nemažai apdovanojimų. Jo kūriniai eksponuojami Niujorko šiuolaikinio meno ir kitų pasaulio šalių muziejuose.

Klaipėdos parodų rūmuose P. Bankovo paroda „Plakatus kuriu kasdien“ veiks iki birželio 5 dienos.

Rekomenduojami video