Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per gyvenimą – su meile Dievui, artimui ir visiems žmonėms

Plikių ir Dovilų evangelikų liuteronų parapijose dvasinę tarnystę atliekantis kunigas Liudvikas Fetingis lapkričio viduryje minėjo savo 80-ąjį gimtadienį. Parapijiečių, Bažnyčios vadovų, svečių šilti sveikinimai ir gražūs linkėjimai liudijo, jog sukaktuvininkas dirbo prasmingą darbą – visą gyvenimą skiepijo meilę Dievui, artimui ir visiems žmonėms.

Ryžtas dvasinei tarnystei

„Materialinių dalykų nesukaupiau, bet turėjau džiaugsmo ir pasitenkinimą iš to, ką galėjau padaryti – skleisti Evangelijos žodį, Gerąją žinią apie Kristų“, – kalbėjo kunigas L. Fetingis.

Šiuo metu jis vadovauja Plikių ir Dovilų evangelikų liuteronų parapijoms, o ankstesniais dešimtmečiais aptarnavo kelias: Sudargo, Kretingos, Priekulės, Katyčių, Saugų, Žemaičių Naumiesčio.

Plikių parapijoje kun. L. Fetingis dvasinę tarnystę atlieka 45 metus: čia žengti pirmieji žingsniai. „Sovietmečiu tvyrant geležinei uždangai eiti kunigystės keliu reikėjo didelio pasiryžimo. Mane įkalbėjo kunigas Mikas Preikšaitis – teko aukotis, nes labai trūko evangelikų liuteronų kunigų – pokariu vos keturi buvo belikę, – dėstė sukaktuvininkas, savo gyvenimą paskyręs dvasinei tarnystei. – Ir visgi buvo labai sunku ateiti į kunigystę. Į miliciją pasikvietęs tardytojas tyčiojosi: esi jaunas vyras, turi darbą, o nori eiti prie „tamsybininkų“, atseit, į bažnyčią. Bet kuo labiau spaudė, tuo stiprėjo ryžtas, nugalėjęs vidinius prieštaravimus. Vyresnieji kunigai man padėdavo rasti vietą atlikti apeigas – su savo pamokslais dalyvavau kapų, asmeninėse šventėse, laidotuvėse.“

Plikių evangelikų liuteronų bažnyčioje pamaldose pagerbtas ilgametis klebonas L. Fetingis.

Plikių evangelikų liuteronų bažnyčioje pamaldose pagerbtas ilgametis klebonas L. Fetingis.

Reikšmingiausi darbai bažnyčiai

Per savo jubiliejinį gimtadienį sulaukęs gražiausių sveikinimų ir linkėjimų kun. L. Fetingis sakė supratęs, jog dirbo ne veltui. Sukaktuvininkas akcentavo kelis svarbiausius darbus Bažnyčiai per savo dvasinę tarnystę.

Nuo jaunystės jis pradėjo dalyvauti bažnytiniuose choruose, vėliau savo aptarnaujamose parapijose juos būrė ir vadovavo. „Per giesmę perduodamas Dievo žodis“, – patikino kun. L. Fetingis. Jis taip pat kūrė pučiamųjų orkestrus ir jiems vadovavo. 1994 m. Plikių ir Dovilų evangelikų liuteronų parapijose įkurtas vaikų ir jaunimo choras „Berželis“, šiuo metu tapęs vaikų ansambliu, kunigo vadovaujamas gieda pamaldose, dalyvauja šventėse.

Be to, kun. L. Fetingis daug triūso įdėjo sudarydamas giesmyną su gaidomis – 15-ąją laidą po Martyno Mažvydo. Tai labai reikšmingas darbas evangelikų liuteronų Bažnyčiai.

Ilgiausiai meilę Dievui, artimui ir visiems žmonėms sukaktuvininkas skleidžia Plikių parapijoje. Prieš keliolika metų šią bažnyčią kapitališkai suremontavo. Kun. L. Fetingis pasirūpino, kad joje būtų atkurti iš XIX amžiaus išlikę vargonai, vėl skambėtų varpai. Atkurta Dovilų parapija ir atnaujinta bažnyčia. Kadaise buvusi naudojama ūkinėms reikmėms dabar kviečia dvasiniam atsinaujinimui, tikėjimui.

Tačiau pastarąjį dešimtmetį šiose parapijose mažėja krikštų, konfirmuojamųjų, daugiau parapijiečių palydima į amžinybę. Sukaktuvininkas stengiasi savo dėmesiu apgaubti vaikus, jaunimą.

„Iki pandemijos parapijiečių vaikai savaitgaliais rinkosi į užsiėmimus klebonijos patalpose Plikiuose: vienus kunigas mokė giedoti, su kitais kūrėme įvairius darbelius. Po to visi susėsdavome bendrystei prie arbatos puodelio. Vasarą jiems rengėme ekskursijas – aplankėme lietuvininkams svarbias vietas: Rambyno kalną, Bitėnų kapinaites ir kitas“, – dėstė lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ pirmininkė Renata Čėsnienė.

Neseniai garbų jubiliejų minėjęs kun. L. Fetingis „Bangos“ skaitytojams palinkėjo ramybės, Dievo palaimos advento laikotarpiu, laukiant Kalėdų. „Užklupus pandemijai visiems reikia stiprybės, kantrybės ir pasitikėti Dievu“, – sakė kun. L. Fetingis.

 

Virginija LAPIENĖ

Renatos ČĖSNIENĖS nuotr.

Rekomenduojami video