Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pakvietė dainuoti ir šokti

Paskutinę dieną prieš adventą į Ukmergės kultūros centrą susirinko rajono muzikantai, dainininkai ir pasakoriai. Čia vyko tradicinė šventė „Padainuokim susiėję“.

Smagios buvo pasakorių istorijos. Janė Giedraitienė iš Vidiškių pasakojo apie žąsis ir „biedną“, bet gudrų žmogų, Jūratė Martinkutė – apie katiną, Rasa Šimonienė iš Veprių – apie laimę, Vida Remeikienė iš Valų – apie „čerauninkus“, Ingrida Graužinienė iš Sližių – apie piršlybas.

Renginį pradėjo kultūros centro folkloro ansamblis „Pyniava“, vadovaujamas Vilmos Mulevičiūtės-Sabaliauskienės. Po nuskambėjusios sutartinės ansamblis dainavo tik apie žirgelius, nes prieš keletą dienų buvo minėta Lietuvos kariuomenės diena.

„Pyniavą“ pakeitė kultūros centro folkloro ansamblis „Dagilėlis“, vadovaujamas Jūratės Martinkutės. Grodama kanklėmis vadovė pritarti dainai pakvietė žiūrovus. Kolektyvui sudainavus nuotaikingą ukmergietišką dainą, šokiui buvo pakviesti ir žiūrovai. Kultūros centro Sližių skyriaus folkloro ansamblis „Siemanys“ (vad. Stasė Novikienė) priartino žiūrovus prie folkloro.

Jaunatviškiausias kolektyvas – kultūros centro Pabaisko skyriaus vokalinis instrumentinis ansamblis „Šilojas“ (vad. Marius Mikučionis)  – dainavo ir grojo, o grodamas „mergiotes“ ir „berniokus“ pakvietė „patancavoti“.

Kultūros centro Želvos skyriaus Želvos armonikieriams (vad. Vaclovas Butkus) užgrojus valsą ir polką, šokti pakilo ne tik renginio dalyviai, bet ir žiūrovai.

Arvydas PĖŠINA

Rekomenduojami video