Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Naujojo Šarūno Barto filmo kūryba prasidėjo nuo jaunos grafikės piešinių

„Jei nori sukurti filmą, pirmiausia turi parašyti knygą. Šįkart ją parašėme su iliustracijomis“, – sako kino prodiuserė Jurga Dičkuvienė. Lapkričio pabaigoje kino teatrus pasieks naujasis istorinis Šarūno Barto filmas apie pokarį „Sutemose“. O prasidėjo jis nuo iliustruotojos, grafikės-grafikos dizainerės Viltės Žumbakytės specialiai būsimam filmui sukurtų eskizų. Menininkė nupiešė filmo herojus ir aplinką, kurioje vystėsi skaudūs įvykiai.

Užsakymą nupiešti būsimojo filmo eskizus Viltė gavo daugiau nei prieš dvejus metus. Sako, tai buvęs nepaprastai įdomus darbas: „Neturėjau daug laiko, skaičiau scenarijų ir piešiau, kūriau kompozicijas“.

Įsigyventi į pokario temą Viltei padėjo ir filmo scenarijus ir ano meto nuotraukos, kuriose ji ieškojo įkvėpimo. „Apie tą laikmetį buvau girdėjusi, – sako menininkė. – Šiek tiek skaičiau, klausiau pasakojimų, vaizduotė kūrė savo paveikslą, kol nemačiau filmo, negaliu pasakyti, ar teisingą“.

Iliustruotoja Viltė Žumbakytė.

Pastaruosius du mėnesius Berlyne praleidusi menininkė filmo dar nėra mačiusi, internete tik pažiūrėjo filmo anonsą. „Nuotaika – ta pati, matau", – sako ir priduria nekantriai laukianti lapkričio 29-osios, kai „Sutemose“ atkeliaus į didžiuosius ekranus.

Kino filmas „Sutemose“, Viltė sako, itin atitiko jos kūrybinius sumanymus  Nors pragyvenimui ji užsidirba kurdama grafinį dizainą, plakatus bei iliustracijas, menininkė savo širdį yra atidavus anglies technikai. „Filmo eskizai atitiko mano savitą iliustravimo stilių, viskas juose nupiešta tarsi rankomis“, – pasakoja ir priduria, kad piešdama anglimi, jaučiasi laiminga.

Personalines bei grupines parodas, kūrybos dirbtuves Vokietijoje, Italijoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje rengusi menininkė domisi ne tik grafika, bet ir kaligrafija, risografija, iliustravimu.

Naujasis vaidybinis Šarūno Barto filmas „Sutemose“ kino ekranus pasieks lapkričio 29 dieną. Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.

 

 

 

 

Rekomenduojami video