Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
N. Mackevič: radijo laida Atgimimo laikais paveikė ir žmones kitoje barikadų pusėje

Penktadienio popietę LRT RADIJO eteryje skambės pasakojimas apie laidų rusų kalba populiarumo fenomeną Atgimimo laikais. LRT RADIJO naujienų tarnybos vyresnioji redaktorė Nina Mackevič prisimena, kad vienintelė tuo metu rusų kalba transliuota laida įtakos turėjo ir žmonėms kitoje barikadų pusėje, o Lietuvos radijas buvo girdimas net Sibire. 

„Laidos rusų kalba: populiarumo fenomenas Atgimimo laikais“ – tai pasakojimas iš ciklo „Devyni radijo dešimtmečiai“, skirto radijo devyniasdešimtmečiui paminėti.

Jame Nerijus Maliukevičius, buvęs Lietuvos radijo direktorius, primena, kad Lietuvos radijas tuo metu buvo vienintelis radijas Lietuvoje.

„Ir mūsų laida – vienintelė tokia laida rusų kalba. Radijo istorikas Sigitas Žilionis primena, kad būtent tais metais Pamaskvyje atsirado galingas radijo siųstuvas, gavome didžiulę auditoriją, žmonės mus girdėjo net Sibire“, – kalba pasakojimą parengusi N. Mackevič.

Moters teigimu, kalbantis su Kovo 11-osios akto signataru Vladimiru Jarmolenko išaiškėjo, kad šios laidos rusų kalba lemtingomis 1991 metų sausio dienomis paveikė ir žmones iš kitos barikadų pusės.

„Jis prisimena, kad į Seimą atėjo gana aukštas rusų karininkas, kuris pasitraukė iš savo padalinio, apsisprendė pereiti į „priešų“ lietuvių pusę. Kitas atvejis – papulkininko Vladimiro Tarchnanovo. Jis net kalbėjo iš Seimo tribūnos, prašė atleisti, nepalaikė smurto prieš Lietuvos žmones“, – pasakoja LRT RADIJO naujienų tarnybos vyresnioji redaktorė.

Moteris sako, kad tai, jog žmonės keitė savo požiūrį dėl šių laidų, – jaudinantis momentas. O naujienos rusų kalba išlieka aktualios ir šiandien. Jos teigimu, LRT RADIJAS – vis dar vienintelis, siūlantis tokią išsamią, pusvalandžio trukmės žinių laidą rusų kalba.

„Ši laida reikšminga ir dabar, kad žmonės, kurie nesupranta lietuviškai, gautų svarbią ir objektyvią informaciją“, – įsitikinusi N. Mackevič.

Ciklo „Devyni radijo dešimtmečiai“ pasakojimas, rengtas N. Mackevič – penktadienį 15.05 per LRT RADIJĄ.

Rekomenduojami video