Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
M. Lukšienės premiją pelnė fizikos mokytojas iš Alytaus

Iš 25 kandidatų Švietimo ir mokslo ministerija išrinko šių metų daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Juo tapo Antanas Kalinauskas, fizikos mokytojas iš Alytaus.

Jau septintą kartą nuo 2010-ųjų Švietimo ir mokslo ministerija M. Lukšienės premiją teikia ne vyresniems nei 35-erių metų pedagogams už kūrybingą darbą įgyvendinant demokratiškumo, pilietiškumo, tautiškumo idėjas dirbant su mokiniais.

Šia premija siekiama įprasminti vienos iš Tautinės mokyklos koncepcijos kūrėjos atminimą. Mat ji siekė, kad pedagogai tausotų ir ugdytų kiekvieną vaiką, ieškotų netradicinių asmenybės ugdymo būdų, ypač grįstų bendradarbiavimu, abipusiu mokytojų ir mokinių pasitikėjimu.

Šiemet premijos siekė 25 jauni pedagogai, iš kurių komisija atrinko fizikos mokytoją iš Alytaus. Komisijos narius sužavėjo jo originalus, autentiškas bendravimas su vaikais.

„Svarbiausia kandidatas turėjo atitikti kriterijus. Bet pedagogo autentiškumas, atvirumas, nuoširdumas, meilė vaikams, kalba, jo veiksmai, visa tai rodė, kad jis iš tikrųjų išdalija save vaikams“, – sakė Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisijos pirmininkė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė.

Kandidatūras daktarės M. Lukšienės premijai gauti gali teikti patys asmenys, švietimo asociacijos, švietimo įstaigų vadovai, mokytojai, mokiniai ir jų tėvai.

Šiųmetę premiją gavęs mokytojas A. Kalinauskas sako, kad mokiniams reikia skirti labai daug laiko ir negailėti dėmesio.

 

Rekomenduojami video