Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Liudas Mažylis: „Kad užbaigčiau knygą, teko peržengti visas baimes“

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius politologas Liudas MAŽYLIS šiemet Vilniaus knygų mugėje pristatys savo knygą „99 metai po įvykio“. Tai – jo pirmoji grožinės literatūros knyga. Paprašytas apibūdinti knygos žanrą, rašytojas sako, kad tai – veiksmo dokumentika. Pasitelkęs fantaziją L. Mažylis drąsiai kalba apie Vasario 16-osios Akto suradimo aplinkybes.

Kodėl pasirinkote būtent tokį knygos žanrą?

Manau, kad sumanymui jis tiko geriausiai. Kitu būdu skaitytojui pristatyti Akto suradimo aplinkybes, atrodė, būtų sudėtinga – neaišku, nei kodėl jo reikėjo ieškoti, nei kodėl jis atsirado.

Ar buvo didelis iššūkis rašyti ne istoriniu stiliumi, kuris Jums, tikėtina, artimesnis?

Taip, nes tai pirmoji mano literatūrinė knyga, tačiau tikrai ne paskutinė – esu suplanavęs ir toliau rašyti šiuo stiliumi. Suvokiu, kad šiuo atveju esu debiutantas, tačiau jei skaitytojai naujojo kūrinio nelygins su anksčiau mano parašytomis knygomis, manau, kad priims viską taip, kaip aš sudėliojau.

Kada atsirado pirmieji knygos fragmentai?

Pernai sausį mano feisbuko socialiniame tinkle. Tuomet man net pačiam dar nebuvo aišku, ar kas nors iš to gims.

Kas buvo sunkiausia rašant?

Suvaldyti laiko trajektorijas. Juk čia knyga apie laiko tėkmę. Rašydamas turėjau aiškų norą ankstesnius įvykius priešpastatyti dabartiniams. Sunkiausia galbūt buvo įsivaizduoti, kaip tai priims skaitytojas. Juk aš pats žinojau, kuo knyga prasidės ir kuo baigsis, o skaitančiajam svarbu nepamesti koncentracijos ir sekti viską iš eilės. Norėjau taip sudėlioti, kad skaitytojas ne tik būtų nustebęs, bet ir išlaikytų dėmesį iki pat knygos pabaigos.

Ar manote, kad Jums pavyko?

Dar turiu gana nedaug reakcijų iš skaitytojų, bet man jos, kaip debiutantui, labai svarbios. Recenzentai irgi daugiau klausia, negu patys vertina. Jiems rūpi pats knygos rašymo procesas.

Kiek laiko prireikė užbaigti knygą?

Apie pusmetį. Jei nebūtų spaudę antrosios knygos „Lietuvos valstybės atkūrimo procesas. 1917 m. liepa–gruodis. Dokumentų rinkinys“ darbai, gal būčiau ir ilgiau užtrukęs. Taigi peržengiau visas baimes ir atidaviau spaudai.

Leidyklos ieškojote pats ar ji rado jus?

Atsakysiu išdidžiai – leidykla pati mane susirado. Man buvo atrištos rankos laisvai rinktis, kaip rašyti.

Ko tikitės dabar, kai knyga jau skaitytojų rankose?

Tikiuosi, kad ji bus skaitoma, kad kils klausimų, abejonių. Labai svarbu, kad būtų skirtingų vertinimų.

Vilniaus knygų mugėje prof. Liudas Mažylis pristatys dvi knygas:

Diskusija „Apie mus prieš 100 metų ir dabar“ (ved. VDU rektorius prof. Juozas Augutis), knygos „Lietuvos valstybės atkūrimo procesas. 1917 m. liepa–gruodis. Dokumentų rinkinys“ pristatymas, vasario 23 d., penktadienį, 16 val., 5.1 konferencijų salėje. Knygos sudarytojai: prof. Liudas Mažylis ir Rasa Zozaitė. Leidinį bus galima įsigyti VDU stende Nr. 3.11.

„99 metai po įvykio“, vasario 24 d., šeštadienį, 17 val., 5.1 konferencijų salėje.

Rekomenduojami video