Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos ukrainiečiai pasipiktino "Kino pavasaryje" rodomu lenkų filmu

Lietuvoje gyvenantys ukrainiečiai nepritaria lenkiško filmo "Voluinė" ("Wolyn") įtraukimui į Vilniaus festivalio "Kino pavasaris" šiųmetę programą. Šeštadienį, kovo 25 d., naujienų agentūroje ELTA jie rengia specialią spaudos konferenciją "Kino menas ir istorinė tiesa", kurioje dalyvaus Ukrainos Tautinės atminties instituto direktorius istorikas Volodymyras Viatrovyčius.

Vilniaus ukrainiečių bendrijos ir Baltijos ukrainiečių asociacijos iš Klaipėdos paskelbtame pranešime teigiama, kad kino juostoje demonstruojamas vienpusiškas, subjektyvus režisieriaus požiūris į abiem - Ukrainos ir Lenkijos - tautoms skaudžius praeities įvykius.

Pranešime sakoma, kad neetiška ukrainiečius vaizduoti blogesnius nei vokiečių naciai ar sovietų bolševikai, naudoti Maidano gynėjų simboliką bei šūkius, vaizduojant filme žiaurumus vykdančius personažus. Esą meno priemonėmis sukurti įvaizdžiai gali žiūrovus paveikti kaip neteisingi stereotipai. Todėl filmas nebuvo rekomenduotas rodyti Ukrainoje.

Kreipimosi autoriai pažymi, kad Lietuvos įstatymai draudžia tautinės nesantaikos kurstymą. Ukrainos ambasadoriaus Lenkijoje Andrijaus Deščicios (Andrii Deshchytsia) nuomone, būtent šiuo tikslu "trečiosios jėgos ir gali panaudoti šį filmą". Lietuvos ukrainiečiai teigia nenorį, kad tautinės nesantaikos kurstymas vyktų Lietuvoje, nes ji esanti jų antroji tėvynė, taip pat ir Ukrainos strateginė partnerė.

Ukrainiečiai siūlo ieškoti sutarimo, vystyti draugiškus tautų santykius, o istorijos faktų įvertinimą palikti istorikams.

Rekomenduojami video