Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuviška animacija grįžta į svarbiausią Europos animacijos festivalį

Šiandien Prancūzijoje prasideda Ansi tarptautinis animacinių filmų festivalis, kuriame po kelerių metų pertraukos bus parodyti du lietuviški filmai, o festivalyje ir jo metu vykstančioje mugėje dalyvaus mūsų šalies animacijos atstovai.

Konkursinei trumpametražių filmų programai yra atrinktas režisieriaus Igno Meilūno filmas „Pono Nakties laisvadienis“. 2:35 min. trukmės filme yra pasakojama apie poną, vardu Naktis, kuris nusprendžia išeiti pasivaikščioti dieną, tačiau lieka nemaloniai nustebintas šviesos ir ryškių spalvų, prie kurių nėra pratęs. Iš viso šioje kategorijoje varžosi 87 filmai iš viso pasaulio. Tai antras kartas, kai lietuviškas filmas atsiranda festivalio konkursinėje programoje. 2013 metais šioje sekcijoje buvo parodytas režisierės Redos Tomingas debiutinis filmas „Kaltė“. Filmo „Pono Nakties laisvadienis“ pristatymą finansuoja Lietuvos kino centras.

Festivalio nekonkursinėje pilno metro filmų programoje bus parodytas režisierių Anne Magnussen ir Pawelo Debski animuotas dokumentinis filmas „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“. Bendras Lietuvos, Norvegijos ir Lenkijos filmas pasakoja apie genijų Jurgį Zauerveiną, kuris lankėsi Mažojoje Lietuvoje, mokėjo lietuviškai ir parašė antru mūsų himnu laikomą giesmę „Lietuviais esame mes gimę“. Poliglotas taip pat bendradarbiavo žymiojoje „Aušroje“ ir kituose laikraščiuose kovodamas su tuometine lietuvių germanizacija ir tuo užsitraukė savo gimtosios imperialistinės Vokietijos rūstybę. Filmą prodiusiuoja Lietuvos kompanija „Fralita Films“ kartu su prodiuseriais „Embla Film“ (Norvegija) ir „Fumi Studio“ (Lenkija). Filmo gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras.

Festivalyje ir jo metu vykstančioje mugėje (MIFA) lankysis animacijos kūrėjai – Ignas Meilūnas, Birutė Sodeikaitė, prodiuserė Miglė Pelakauskė, animacijos festivalio „Tindirindis“ direktorius ir animatorius Valentas Aškinis, Lietuvos animacijos asociacijos vadovė ir prodiuserė Agnė Adomėnė bei animacijos ir videožaidimų festivalio organizatorė Laura Almantaitė. Čia jie dalyvaus susitikimuose, ieškos potencialių partnerių naujiems ir jau vykdomiems projektams, dalyvaus konferencijose, projektų pristatymuose.

„Tarptautinis Ansi animacinių filmų festivalis ir mugė yra didžiausias kasmetis animacijos industrijos renginys. Lietuviškos animacijos kūrėjams tai yra strategiškai svarbiausias industrijos renginys, kuriame turime galimybę pristatyti savo naujausius animacinius projektus, užmegzti tarptautinį bendradarbiavimą, pajusti pasaulines animacijos tendencijas. Lietuvos animacijos industrija yra gana nedidelė, tačiau pastaruosius 2 metus ji labai intensyviai augo kokybiškai, kiekybiškai, ir tai galime matyti iš šiųmečių nacionalinių kino apdovanojimų, kuriuose animacijos kategorijoje yra nominuoti net 5 trumpametražiai filmai. Tokios gausos animacijos kategorijoje dar nebuvo per visą „Sidabrinės gervės” apdovanojimų  istoriją“, – teigė Agnė Adomėnė.

Rekomenduojami video