Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Legendiniai džiazo kūrėjai surengė padėkos Lietuvai koncertą

Legendiniai Lietuvos džiazo kūrėjai Vladimiras Tarasovas, Vladimiras Čekasinas ir Viačeslavas Ganelinas Vasario 16-osios išvakarėse už Lietuvos džiazo mokyklos sukūrimą įvertinti aukščiausiu šalies apdovanojimu nacionaline kultūros ir meno premija, Valdovų rūmuose surengė išskirtinį koncertą, kurį patys vadina padėkos Lietuvai koncertu.

Džiazo trio „GTČ“, pavadintas pagal muzikantų pavardžių pirmąsias raides, arba Ganelino trio – Lietuvos filharmonijos instrumentinis džiazo ansamblis, grojęs kartu 16 metų nuo 1971-ųjų iki 1987-ųjų. Ansamblį sudarė klavišiniais grojantis Viačeslavas Ganelinas, saksofonu – Vladimiras Čekasinas ir mušamaisiais – Vladimiras Tarasovas. Jie grojo savo pačių kūrinius, gastroliavo daugelyje Europos šalių, JAV, Kanadoje, Kuboje, Indijoje.

1987-aisiais V. Ganelinas išvyko gyventi į Izraelį ir trio veikla nutrūko.

Valdovų rūmuose muzikantai surengė koncertą praėjus 30 metų. Jie sako, kad vienintelį koncertą Vilniuje surengė kaip padėką Lietuvai už patį aukščiausią įvertinimą – gautą nacionalinę kultūros ir meno premiją.

„Kad džiazas pagerbtas Lietuvoj, čia labai malonu“, – sakė V. Tarasovas.

69-erių V. Čekasinas ir V. Tarasovas bei 72-ejų V. Ganelinas – trys džiazo muzikantai, gimę Rusijoje, tačiau kiekvienas skirtingu keliu atvyko gyventi į Lietuvą ir įvertinti jie už Lietuviškos džiazo mokyklos sukūrimą.

„Problemos groti kartu nėra dėl vienos priežasties. Jei mes visi prieš 40 metų būtume nustoję groti ir užsiėmę statybų verslu, tuomet, kažką būtume praradę, bet mes visi kiekvienas atskirai grodavom, kad mums artima, rasdavom artimų žmonių“, – kalbėjo V. Ganelinas.

„O dabar mes praradom tik tuos pinigus, kuriuos galėjome uždirbti, jei būtume pradėję statybų verslą“, – juokavo V. Čekasinas.

Visi jie sako repetuojantys nedaug, nes imrovizacinis džiazas gimsta spontaniškai, o ar įmanoma išmokti imrpovizuoti?

„Yra mokyklos, bet jos pavojingos. Išmoksi teisingai groti, bet žmonės, kurie neturi fantazijos, groja gerai, bet nėra judėjimo toje kūryboje. Ta kūryba turi sklisti iš vidaus, būti individuali. Tada ji gyva. Improvizacija – tai žmogaus reakcija į tai, ką jis žino, ką nori pasakyti. Manau, jos išmokti neįmanoma“, teigė V. Ganelinas.

„Čekasinas gali išmokyti ir katę improvozuoti“, – sakė V. Tarasovas.

„GTČ“ koncertą artimiausiu metu bus galime išvysti per LRT TELEVIZIJĄ.

Rekomenduojami video