Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lašininio ir Kanapinio lenktynės išvijo žiemą

Kalendorinis pavasaris prasidėjęs, o žiema dar nevaryta. Vakar Pilies aikštėje susirinkę persirengėliai atliko savo pareigą: Morė sudeginta, blynai suvalgyti, Kanapinis su Lašininiu santykius taipogi išsiaiškino.

Užgavėnės – šventė su savo senomis tradicijomis ir ritualais. Žmonės ruošdavosi šventei iš anksto, gamindavo kaukes, moterys gamindavo sotų valgį. Dažnai žydukais vadinami persirengėliai vaikštinėja nuo namo prie namo, varydami žiemą iš kiemo ir visaip pramogaudami. Su šia švente siejama daugybė prietarų: sakydavo, jei nespėsi išsikulti javų, juos pelės sukapos. Daug nelaimių galėjusios prisišaukti Užgavėnių dieną verpiančios moterys.

Ši diena švenčiama prieš pat Pelenų dieną, kai prasideda susikaupimo laikotarpis, gavėnios pradžia. Tai pasninko laikas.

Tauragėje tradicinė Užgavėnių šventė, vykusi Pilies aikštėje, sutraukė nemažą būrį tauragiškių. Vėsų vakarą daugelis liaudiškus šokius šoko pernelyg neraginami idant nesušaltų. O alkanieji skubėjo prie palapinės paragauti tradicinių blynų. Kas nespėjo, tam teko ragauti košės. Buvo ir persirengėlių, kurie prisistatę ubagiukais kalbino susirinkusiuosius, džiugino pozuodami nuotraukoms prie Morės. Ne vienam juokais kėsinosi ir kišenes iškraustyti.

Savo pasirodymais pralinksmino Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro persirengėliai – tikra dilema atpažinti, kas slypi po puikia kauke. Kęsčių bendruomenės atstovai taip pat pasirodė ant scenos.

Aikštėje susirinkusieji kalbėjo, kad ne vienas tauragiškis prisiminė ir senąsias tradicijas – vaikščiojo nuo durų prie durų reikalaudami blynų, kavos ir kitaip džiugindami gyventojus.

Renginio kulminacija tapo deganti Morė, kuri turėjo sunaikinti visas problemas ir negandas. Lieka tikėtis, kad taip ir bus, o žiema tikrai negrįš bent iki gruodžio.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video