Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kolekcijoje – iš sagų pagaminti šachmatai

Ukmergiškė šachmatų trenerė Virginija Savickienė ne tik pati žaidžia šachmatais bei moko tai daryti kitus, bet ėmė ir pagamino šachmatų rinkinį savomis rankomis. Iš sagų sukurtos figūros papildys jau turimą kolekciją.

V.Savickienė papasakojo, kad šachmatų rinkinius kolekcionuoja. Jų turi bemaž 30. „Niekada tiksliai neskaičiavau“, – sako trenerė. Idėja pagaminti šachmatus iš sagų kilo po to, kai sūnus karantino metu pagamino vieną rinkinį iš varžtų.

„Pas kaimynę buvo labai daug prisikaupę sagų, kurios jai buvo nereikalingos“, – pasakoja V. Savickienė šachmatų gimimo istoriją.

Kurdama figūras, sagas trenerė klijavo karštais klijais. Vienai figūrai pagaminti reikėjo nuo penkių iki dešimties sagų. Šachmatų rinkinyje yra 32 figūros, tad, kuriant visą rinkinį, panaudojo per 200 sagų.

Sukauptų sagų beveik užteko, pati pirko tik dvi, kai pritrūko jų bokštų pagrindams. Baltų sagų buvo mažiau nei juodų. „Sagose yra labai daug istorijos, kiekviena saga kažką pasakoja. Dažnai jose yra ženklai, kurie turi savo reikšmę“, – dalijosi patirtimis trenerė.

Rinkinį V. Savickienė kūrė apie mėnesį laiko, tačiau pats darbas, anot jos, užtruko keturis ar penkis vakarus. Sunkiausia buvo pagaminti žirgų figūras, kurios yra išgaubtos. „Šias figūras išgelbėjo sagos su žirgų atvaizdais“, – sako trenerė. Kitos, pasak jos, – tai didesni ar mažesni bokšteliai, tad gaminti nebuvo sunku.

Trenerė šio sumanymo ypatingai originaliu nevadina, esą šachmatus galima sukurti iš bet ko. Antai „Šilo“ progimnazijoje yra iš vielos pagaminti šachmatai.  Vis tik, ieškodama pavyzdžio, kaip pagaminti žirgus, panašių – iš sagų sukurtų – figūrų nerado.

Pasak trenerės, šachmatų rinkinys bus nuneštas į klubą „Juodasis rikis“ ir atsidurs tarp kitų kolekcinių rinkinių. Ar bus naudojamas? „Vaikai kartais žaidžia su kolekciniais rinkiniais, bet jie labiau mėgsta žaislines figūrėles“, – sakė V. Savickienė.

Rekomenduojami video