Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone – policininko išdrožtų prieverpsčių paroda

Labai gaila, kad dėl pandemijos negalima lankytis įvairiose parodose, negalima gyvai pamatyti menininkų rankomis sukurtų mažų stebuklų. Tačiau liūdėti neverta. Štai Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje eksponuojama nuotolinė tautodailininko, policijos pareigūno Albino Šileikos prieverpsčių paroda „Prakalbintas medis“.

Menininkas ir policininkas viename

„Esu Utenos rajono tautodailininkas, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato policininkas. Drožyba – tai mielas širdžiai laisvalaikio pomėgis, kurį jau ilgą laiką propaguoju.

Laisvu metu nuo tarnybos prisidedu prie kultūros puoselėjimo visoje Lietuvoje, rengiu parodas, edukacinius užsiėmimus vaikams, suaugusiems supažindindamas su etnokultūra, drožybos papročiais, kaip vyksta kūryba, išgaunamas raštas ant verpsčių, prieverpsčių, dirbinio gamyba drožybos peiliukais“, – save pristato autorius.

Dar susitiks

„Rinkos aikštės“ kalbintas menininkas sakė, kad Kėdainiuose lankosi ne pirmą kartą. Jo paroda buvo eksponuojama ir Tradicinių amatų centre.

2016 metais Arnetų name Albinas Šileika vedė edukacinius užsiėmimus su Kėdainių bendruomenės nariais, visi galėjo išbandyti raižybos amato bei drožybos peiliuko aštrumą, raižant liepos medžio paruoštą lentelę, simbolikas.

„Kėdainiuose aš ne pirmą ir ne paskutinį kartą. Šį kartą paroda yra virtuali. Darbus visi gali pamatyti ir mano interneto puslapyje.

Pažadu, kad kai baigsis pandemija, mes dar su kėdainiečiais tikrai susitiksime realybėje, galėsime pabendrauti, pasikalbėti, pasimokyti drožimo paslapčių“, – kalbėjo A. Šileika.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video