Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kalnaberžėje – tradicinis liaudiškos muzikos kapelų suvažiavimas

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Kalnaberžės kaimas praėjusį šeštadienį virto tikra liaudiškos muzikos kapelų sostine, mat čia vyko tradicinis liaudiškos muzikos kapelų suvažiavimas. Į šventę susirinko ne tik kraštiečiai muzikantai, bet ir svečiai Domeikavos, Anykščių ir Jonavos.

Smagu susitikti

Kalnaberžės bendruomenės pirmininkė Daiva Danauskienė pasidžiaugė, kad pagaliau visi gali susitikti gyvai, mat pernai šventė vyko nuotoliniu būdu ir jokia čia paslaptis, kad tie nuotoliniai renginiai nelabai kam patinka.

„Mūsų tradicinė kapelų šventė vyksta jau penkerius metus. Pernai dėl karantino buvo virtuali, tad tikrai galime sakyti, kad mūsų krašte jau seniai beskambėjo mūsų daina.

Žinoma, dabar renginiuose dalyvauja tik žmonės, turintys galimybių pasus, dėvėdami kaukes.

Nėra gerai, nes tu nematai – žiūrovas juokiasi, ar verkia, nematai jo emocijos, tu matai tik uždengtą veidą.

Bet kaukės neuždengia nei Jūsų akių, nei Jūsų širdžių. Tai ši šventė yra iš širdies į širdį. Labai džiaugiamės, kad  Kalnaberžėje vėl nuskambėjo tradicinis „Rudens suktinis“,  – pasidžiaugė D. Danauskienė.

Ypatingas svečias

Šiemet kalnaberžiečiai sulaukė ir ypatingo svečio – Kauno rajono Domeikavos kaimo kapelijos „Girnapusė“, kurios vadovas yra Steponas Rumba.

„Šįkart sulaukėme svečių iš Domeikavos, Anykščių ir Jonavos. Dėkojame kolektyvams už dalyvavimą, žiūrovams – už šypsenas, kurių, atvirai pasakius, po kaukėmis ir nesimatė.

Tačiau Jūsų švytinčios akys ir plojimai nušlavė visus nepatogumus.

Labai džiaugiamės, kad šventėje dalyvavo garsaus Kalnaberžės krašto liaudies muzikanto Juozo Rumbos sūnus Steponas, kuris, tęsdamas tėvo pradėtas tradicijas, įkūrė savo šeimos kapelą „Girnapusė“.

Jo mama Janina Rumbienė visą gyvenimą lankė folkloro kolektyvą, šie žmonės yra tikras Kalnaberžės pasididžiavimas“, – pasidžiaugė šventės organizatorė.

Rekomenduojami video