Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Kai kolektyvas mėgsta būti kartu, jis turi tikslą“

Lietuvos nacionalinio kultūros centro konkursas „Aukso paukštė“ – pats prestižiškiausias tarp šalies mėgėjų meno kolektyvų. Šiais metais nominaciją „Geriausias vokalinis ansamblis ir vadovas“ pelnė Ukmergės kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Cantilena“ ir jo vadovė Daiva Petrikienė. Tai – vienintelis rajono kolektyvas, „Aukso paukšte“ apdovanotas jau antrą kartą.

Ansamblį 1998 m. subūrė ir iki šiol jam vadovauja Daiva Petrikienė. Ji prisimena, kad dar 2002 m. ansamblis buvo įvertintas kaip „Geriausias debiutantas“. O šiais metais nominuotas kaip „Geriausias vokalinis ansamblis ir vadovas“.

Vadovė mano, kad nominacijos sulaukta už pastarųjų metų veiklą, sėkmingą koncertinę, konkursinę veiklą.

Pasak D. Petrikienės, koncertinė, kultūrinė veikla yra kelias į kolektyvo brandą. Todėl nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose, tarptautiniuose konkursuose, koncertuose, kelionėse.

2000 m. ansamblis dalyvavo Lietuvių jubiliejinėse dienose Romoje – giedojo Šv. Jono Bazilikoje Laterane ir Šv. Petro Bazilikoje Vatikane. 

Pasaulio chorų olimpiadoje Rygoje 2014 m. laimėjo sidabro diplomą. Tais pačiais metais tarptautiniame chorų festivalyje Italijoje – aukso diplomą. 2017 m. atstovavo Lietuvai tarptautiniame chorų festivalyje Portugalijoje, 2018 m. – tarptautiniame chorų festivalyje Kroatijoje.

Dažnos išvykos nėra labai paprasta. Reikia sukurti meninę programą, dainininkėms pasiruošti, surinkti lėšų, galvoti, kaip įgyvendinti projektą, kaip išdėlioti lėšas, iš kur jų gauti. „Bet tai kažkaip pavyksta“, – sako vadovė.

Bet ansamblio dalyvės pirmiausia yra mamos, žmonos? D. Petrikienės teigimu, kolektyvo narių šeimos labai stiprios ir gražios, mėgsta kultūrines veiklas ir džiaugiasi atvertomis durimis į pasaulį. „Kai kolektyvas mėgsta būti kartu, jis turi tikslą“, – sako vadovė. 

Artimiausiuose „Cantilenos“ planuose – nominacijos „Aukso paukštė“ įteikimo šventė. Jeigu viskas klostysis sėkmingai, liepos mėnesį koncertas vyks miesto šventės metu.  

Gimusi Ukmergėje, Daiva Petrikienė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Dirba Ukmergės meno mokykloje jaunučių ir jaunių chorų vadove. Nuo 1998 m. – rajoninių, regioninių dainų švenčių dirigentė. 2007 m. jai suteiktas Ukmergės rajono Geriausio metų mokytojo vardas. 2015 m. skirta nominacija „Už pasiekimus žmogiškojo kapitalo ugdymo srityje“ ir kunigaikščio Gedimino vardo II laipsnio apdovanojimas.

1999 m. tuometis Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai – aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje.

Apdovanojimais siekiama pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. Apdovanojimai teikiami kiekvieną pavasarį.

Dėl pandemijos šiemet jie nukelti rudeniui.

Arvydas PĖŠINA

Rekomenduojami video