Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Jaunatvės“ turgelyje – štilis

Kėdainių miesto Mindaugo gatvėje esanti turgavietė, kraštiečių įprastai vadinama „Jaunatvės“ turgeliu – tuščia. Čia nematyti nei prekybininkų, nei pirkėjų. Turgavietės atstovai viliasi, kad artimiausiu metu vaizdas tiek lauko, tiek vidaus turguje pasikeis.

Neleidžia prekiauti

Įsigaliojus karantino reikalavimams buvo uždrausta turgavietėse prekiauti ne maisto produktais, tad šis draudimas palietė ir „Jaunatvės“ turgelį.

Kol kas atlaisvinimų sulaukė tik lauko prekybininkai, prekiaujantys maisto produktais, tačiau turgaus patalpos po stogu, kur prekiaujama ne maisto produktais, ir toliau lieka užvertos.  

Vidaus patalpų prekybininkai laukia nesulaukia, kada galės pradėti dirbti ir jie, gyventi ne iš pašalpų, o padoriai užsidirbti duonai.

Tik pergyvena, kad per tokį ilgą draudimų laikotarpį pirkėjai jau gali būti spėję atprasti nuo apsipirkimų turgavietėse, tad nežinia, kaip greit vėl įsivažiuos tokia prekyba net ir po atlaisvinimų.

„Situacija yra tokia, kokia yra. Mes laukiame, viliamės, kad karantinas bus sušvelnintas vėl galėsime prekiauti ir ne maisto prekėmis. Turgavietėje po stogu daugiausia prekiaujame būtent tokiomis prekėmis“, – pasakojo Remigijus Taujanskas, turgelį valdančios bendrovės UAB „Remita“ direktorius.

Lemia ir šalčiai

Turbūt dažnas prisimena, kaip „Jaunatvės“ turgelio lauko prekybos stalai tiesiog lūždavo nuo daržovių, vaisių, gėlių ir įvairių žalumynų. Dabar lauko turgavietė visiškai tuščia – daržovėmis čia neprekiauja nė vienas prekybininkas.

„Žiemą, kuomet lauke temperatūra būdavo apie nulį laipsnių, daržovėmis lauke, ant stalų, iš automobilių prekiaudavo trys–keturi prekybininkai.

Temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių – čia nieko nėra. Prekybininkams tiesiog per šalta, šąla ir daržovės, ir žmonės, todėl lauko turgelis esant tokiems šalčiams yra tuščias. Ir praktiškai kasmet tas pats.

Tiesa, ankstesnės žiemos buvo šiltesnės, tai vienas kitas prekybininkas ir pirkėjas ateidavo“,  – dėstė turgelį valdančios įmonės vadovas.

Dar sužaliuos

Vadovas vylėsi, kad turgelis atsigaus artimiausiomis savaitėmis, o lauko prekyba prasidės, kaip ir kasmet – su pirmaisiais žalumynais.

„Vidaus prekybininkai laukia valdžios sprendimų. Žinoma, sunku ir jiems, ir mums, nes juk gyventi tai reikia. O su lauko turgeliu tikrai viskas bus gerai – prasidėjus pirmiesiems žalumynams pasirodys ir pirmieji sodininkai, ūkininkai, kurie siūlys savo užaugintą produkciją.

Po truputį prekeivių ir pirkėjų daugės, o pavasarį turgelis ir vėl bus pilnas gyvybės, čia vėl virs gyvenimas, vieni pirks, kiti parduos, treti derėsis“, – optimistiškai nuteikė R. Taujanskas.

Dimitrijus KURPIJANOVAS

Rekomenduojami video