Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įamžintas rašytojo V. Dautarto atminimas

Kauno rajone, Šilelio kaime atidengtas paminklas rašytojui Vladui Dautartui. Įamžinti garsaus žemiečio atminimą ėmėsi kaimo bendruomenė.

Šalia vienintelės, per Šilelio kaimą vingiuojančios gatvės pastatytas paminklas, kuriame kaip ir gatvės pavadinime, įamžintas rašytojo, eseisto, dramaturgo V. Dautarto atminimas.

Pastatyti paminklą kraštiečiui sugalvojo Šilelio bendruomenė. Jų sumanymą įgyvendino architektė Violeta Beigienė, lėšų skyrė Kauno rajono savivaldybė.

„Sugalvojom paminklą pastatyti prie pat kelio, kad kiekvienas pravažiuojantis, o ypač jaunimas, nepamirštų. Lentelės prie namo nenorėjom dėti, o šitas paminklas – nuostabus ir prisiminimas bus labai ilgai“, – apie idėją pasakojo Šilelio seniūnaitė Gražina Adomavičienė.

Paminklo autorė, prieš imdamasi darbo, sako iš naujo turėjusi perskaityti V. Dautarto kūrybą, susipažinti su biografija. Tuomet ir kilo idėja, kaip paminklas turi atrodyti. Jis tarsi iš dviejų dalių, sako architektė. Pirmoji – iš cemento padarytas, žemę vaizduojantis paminklo fonas, primenantis, kokia svarbi rašytojui buvo gimtinė. Antrojoje dalyje – metale įamžintas rašytojo žodis.

„Šiam elementui nepasirinkta bronza, akmuo, granitas, o pasirinktas jo naudotas įrankis – žodis, tekstas ir galų gale citata iš jo kūrinio“, – sakė architektė V. Beigienė.

V. Dautarto artimieji prisimena, koks brangus tėvui buvo Šilelio kaimas. Gimęs Nevėžio ir Neries santakoje, jis buvo tarsi suaugęs su šia vieta. Net gyvendamas Vilniuje skubėdavo čia grįžti.

„Visa kūryba persmelkta Šilelio kaimu ir jo romanas „Senojo gluosnio pasaka“ yra apie šito kaimo žmogų, jis šitą kaimą išaukštino“, – teigė sūnus Julius Dautartas.

V. Dautartas gimė 1927 m., mirė sulaukęs 73-ejų. Parašė apsakymų, apysakų, lyrinių miniatiūrų, novelių, ekologinės tematikos esė ir straipsnių.

Rekomenduojami video