Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į „Judrėnjuokį“ – susitikti su pamėgtais personažais

Humoro grupių festivalis „Judrėnjuokis“ 20-ąjį kartą sukvietė žiūrovus į Judrėnų kultūros namus. Norinčiųjų linksmai praleisti laiką su pamėgtais personažais atsirado tiek, kad organizatoriams teko rengti tris koncertus. Kvatotis, geros nuotaikos pasisemti galėjo apie 600 žiūrovų. O tai apie 3 tūkst. eurų papildė Veiviržėnų kultūros centro biudžetą.

Juoko nebūna per daug

Anot Veiviržėnų kultūros centro Judrėnų skyriaus režisierės Vilijos Norvilienės, toje pačioje vietoje 20-ąjį kartą humoro grupių festivalis „Judrėnjuokis“ sutraukė šimtus žiūrovų iš kelių kilometrų spinduliu nuo miestelio esančių vietovių. Jud­rėnų seniūnijos seniūnas Zigmantas Siminauskis palinkėjo renginio organizatoriams kitą dešimtmetį surengti ir naktinį „Judrėnjuokį“. Juk dabar žiūrovai galėjo rinktis, kuriame patogiau juoktis: rytiniame, pietiniame ar vakariniame. „Tai ir vargina, ir džiugina“, – prisipažino V. Norvilienė.

Grožio klinikos gali ne tik „ant smūgio iškepti gražuoles“, bet ir „nukepti“ – priminė „daktarai“ M. Raštikis ir D. Venckienė.

Grožio klinikos gali ne tik „ant smūgio iškepti gražuoles“, bet ir „nukepti“ – priminė „daktarai“ M. Raštikis ir D. Venckienė.Į koncertą rinkosi ne tik vienišiai, bet ir šeimos su vaikais, anūkais ir kitais giminaičiais bei draugais. „Kaip gali praleisti „Jud­rėnjuokį“, – šypsojosi veiviržėniškė Aldona, atvykusi su seserimi. Judrėniškei Marytei būtų nuodėmė nedalyvauti šiame koncerte. „Reikia prasiblaškyti“, – sakė Juzefa. Taigi žmonės rinkosi į humoro grupių koncertą kartą per metus smagiai praleisti laiką nesukant galvos apie kasdienes bėdas, negalvojant apie nesėkmes. Pasijuokti iš to, kas erzina kasdienybėje ir niekas nuo to neapsaugo, gintis gali tik juokdamasis.

Linksmybių viešbutis – kartą per metus

Šiemet humoro grupės „Skardis“, „Sprandžina“, „Galvanauskų šeimyna“, dainos grupė „Husarai“ koncertavo imituotame Judrėnų linksmybių viešbutyje.

Judrėnų skyriaus humoro grupė „Skardis“ (režisierė V. Norvilienė) per savo gyvavimo dvidešimtmetį parengė 26 programas. Anksčiau judrėniškių grupė dalyvavo televizijos rengiamuose juoko konkursuose. „Skardis“ buvo patekęs į geriausiųjų dešimtuką, koncertavo daugelyje rajonų. Jubiliejiniame koncerte vaidino kelis mini spektak­lius iš savo ankstesnio repertuaro.

Veiviržėnų kultūros centro direktorei L. Netalimovai (kairėje) ir režisierei V. Norvilienei buvo džiugu dėl žiūrovų gausos.

Veiviržėnų kultūros centro direktorei L. Netalimovai (kairėje) ir režisierei V. Norvilienei buvo džiugu dėl žiūrovų gausos.„Čia Judrėnų kaimas fainas, nuotaika puiki“, – susirinkusiuosius smagiai nuteikė jaunųjų judrėniškių dainelė. Kvatojosi žiūrovai iš „deputato“ (Mečislovo Raštikio) ir jo „bobos“ (Laimos Rėbždienės) pokalbio, kaip ši turinti jo reitingus auginti. „Deputatas“ liepęs maloniai jo padėjėjas aptarnauti, o ši atšovusi: „Tavo Judrėnai, tavo pijokai ir baliavok.“

Juoko banga nuvilnijo scenoje išvydus grožio klinikos daktarus (M. Raštikį ir Dianą Venckienę), kaip jie „ant smūgio iškepa gražuoles“. Kvatojo žiūrovai iš keliauninkių, nežinančių, kur ir ko keliauja, bet nusprendžia, kad „viskas durniams ir ubagams, o padoriems žmonėms – nieko“. Juokas ir plojimai lydėjo daugelio pamėgtus personažus: Zosę Padebesinskienę iš Debesų kaimo (V. Norvilienė), moterišką Basę (Eugenija Selskienė), Verutę (Vilija Budvytienė).

Daug plojimų sulaukė dainininkių grupė iš pirmosios „Skardžio“ programos „Bobų vasara“.

Režisierė linkėjo juoktis

Emigrantų gyvenimo vingrybes bei kitas aktualijas humoristiškai nušvietė „Sprandžina“ iš Šeduvos. „Judrėnjuokį“ su gimtadieniu pasveikino aukštaičių „Galvanauskų šeimyna“ (Violeta ir Giedrius), pasijuokusi iš banalių televizijos ir radijo sveikinimų, pasišaipę iš žmonių ydų, socialinių blogybių. Mini spektaklius sujungė ir savo dainomis koncertą paįvairino „Husarai“.

„Judrėnjuokio“ 20-mečio koncerte žiūrovai ne tik kvatojo, bet ir kartu su aktoriais dainavo.„Judrėnjuokio“ 20-mečio koncerte žiūrovai ne tik kvatojo, bet ir kartu su aktoriais dainavo.Šaunu buvo tai, kad pasibaigus koncertui žiūrovai neskubėjo iš salės, bet plojo juos linksminusiems aktoriams. Veiviržėnų kultūros centro direktorė Laura Netalimova padėkojo meno saviveiklos dalyviams – padėkos raštus įteikė 17-ai judrėniškių. V. Norvilienė replikavo: „Kiek daug nemokamai dirbančių žmonių.“

O pasiteiravus Ireną Ubartienę, kas verčia nemokamai dirbti, atsakė: „Kvietė ir atėjom abu su vyru Aretu. Daug vaidinome, gastroliavome. Graži mūsų bendrystė – smagu.“

Algimantas Norvaišas antrino: „Vaidindami atsipalaiduojame, gera nuotaika kolektyve tvyro.“

V. Norvilienei padėkos raštą įteikė koncerte su kitais valdžios atstovais dalyvavęs rajono meras Bronius Markauskas. „Gera visus matyti Judrėnuose jau 20 metų, toje pačioje vietoje. Juokitės – juokas daro žmogų gražų, laimingą. Pasijuokite ir iš savęs“, – kalbėjo režisierė, „Judrėnjuokio“ sumanytoja. Ji pagyrė judrėniškes Ireną Marauskienę, Almą Starkutienę, Jolantą Rapalavičienę, pagaminusias vaišes koncerto dalyviams.

L. Netalimova džiaugėsi, jog iš „Judrėnjuokio“ koncertų į Veiviržėnų kultūros centro sąskaitą įplaukė apie 3 tūkst. eurų.

Įvertinimas – žiūrovų gausa

Vieno ištikimiausių „Judrėnjuokio“ žiūrovo rajono Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko Vaclovo Macijausko nuomone, šiemet humoro lygis aukštesnis. „Juokiamasi iš žmonių ydų, negerovių visuomenėje, nepašiepiant, nevulgariai. Žiūrėdamas šį koncertą supratau, kad gražiai gyventi yra gerai“, – „Bangos“ korespondentei sakė V. Macijauskas.

Rajono vicemerė Audronė Balnionienė, kelerius metus nepraleidžianti „Judrėnjuokio“ koncertų, palankiai įvertino renginį. „Kasdienes aktualijas meno mėgėjai atskleidžia scenoje. Jiems – saviraiška, žiūrovams – džiaugsmas, – kalbėjo vicemerė. – Man patinka „Judrėnjuokis“, nes į gyvenimą žvelgiu pozityviai. Reikia mokėti pasijuokti iš savęs.“

Z. Siminauskiui svarbus „Judrėnjuokio“ 20-metis, nes beveik sutampa su jo darbo seniūno kėdėje sukaktimi. „Nepraleidau nė vieno koncerto“, – patikino jis. Seniūnas gyrė V. Norvilienę, išmoningai sudėliojusią humoro programos scenarijų. Didžiausias įvertinimas, anot jo, kad „Judrėnjuokis“ sutraukia šimtus žiūrovų.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Rekomenduojami video