Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gražioms iniciatyvoms nelemta gyvuoti?

Kėdainių kultūros centro ir teatro studijos „Polėkis“, kurio vadovė Genovaitė Šaučiūnienė, iniciatyva Gegučių parke dar rugsėjo mėnesį buvo atidaryta pirmoji gatvės bibliotekėlė. Deja, tokia gražia iniciatyva, panašu, džiaugiasi ne visi. Bibliotekėlė nuolat nukenčia nuo vandalų. Ne vieną kartą buvo išmėtytos knygos, o paskutinį kartą išdaužyti visi bibliotekėlės stiklai. Negi gražioms iniciatyvoms Kėdainiuose nelemta gyvuoti?

„Vieną rytą eidama į darbą pamačiau, kad visos knygos išmėtytos. Tai nieko nelaukusi paėmiau ir jas surinkau. Pasikalbėjusi su draugėmis sužinojau, kad jos taip pat ne kartą yra matę, kad knygos yra tiesiog išimamos ir numetamos. O paskutinį kartą vaizdas buvo baisiausias, buvo išdaužti visi bibliotekėlės stiklai. Neįsivaizduoju, kaip kažkam rankos kyla naikinti tai, kas taip gražiai kurta. Atrodo, kad nieko nebegalime naujo daryti, kurti, nes viską kažkas niokoja, laužo. Kokie mes žmonės? Baisu“, – konstatavo kėdainietė Rita, kuri kas rytą takeliu pro parkelį žingsniuoja į darbą.

Tokios bibliotekėlės turėtų atsirasti ir Knypavos aikštėje, Ramybės skvere, miesto parke ir kitose kėdainiečių pamėgtose miesto erdvėse. Tačiau ar joms ten bus saugu?

Įvairiose šalyse jau yra registruota per 50 tūkstančius tokių po atviru dangumi veikiančių ir viešosiose erdvėse žmones suburiančių mažųjų bibliotekėlių. Lietuvoje ši graži iniciatyva gyvuoja jau 5-eri metai ir vos ne visuose miestuose ir miesteliuose tokios bibliotekėlės veikia.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video