Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gatvės muzikos dieną Lietuva ir Ukraina švęs kartu

Šeštadienį Vilnius, kaip ir kiti 17 aktyvių Lietuvos miestų, paskęs muzikoje. Lygiai tiek pat miestų bus užtvindyti Gatvės muzikos dienos (GMD) ir kaimyninėje Ukrainoje. Labai noriai prisijungusi prie Lietuvos kvietimo, Ukrainos GMD organizatorė, aktyvi visuomenės veikėja Olesia Korženevska siunčia Lietuvos gatvės muzikantams linkėjimus ir perduoda vietines nuotaikas.

„Jau trečius metus Kijevas prisipildo gatvės muzikos. Šiais metais užregistruota 170 vietų, kur gros muzikantai, tai yra tris kartus daugiau, nei praėjusiais metais. Džiaugiamės ir nujaučiame, kad akustiškai groti prisijungs dar nemažas skaičius žmonių. Tiesa, tokia sėkmė nekeičia miesto valdžios požiūrio, tad gauti reikiamus leidimus būna tikrai sunku. Tik mūsų, entuziastų, tai nesustabdo. Po dviejų savaičių kasdieninio lankymosi atitinkamose institucijose negaunat dokumentų, parašiau sms žinutę tiesiogiai Kijevo merui. Kitą dieną turėjome visus reikiamus parašus”, – sako O. Korženevska.

Tuo metu Lietuvos GMD komanda džiaugiasi palankiu miesto valdžios požiūriu į gatvės muzikantus. Sprendimas leisti gatvės artistams rengti savo pasirodymus be leidimų tam numatytose miesto erdvėse, anot organizatorių, tikrai pagyvins miesto veidą. Tokią idėją palaiko ir svetainės www.madeinvilnius.lt komanda, kuri, pradedant Gatvės muzikos diena, kviečia visus žmones muzikuoti. Sostinėje prie Lukiškių a. ir Vilniaus g. Coffee Inn tinklo kavinės bus pastatyti pianinai, kuriais bus galima groti visiems, kurie eidami į GMD pamirš pasiimti instrumentus. Šie ir dar keli pianinai, atsirasiantys ateityje, liks mieste visam šiltajam sezonui.

Olesia iš Ukrainos GMD komandos pasakoja, kad Kijevas šventės dieną taip pat būna kupinas garsų. „Būna taip tiršta, jog norint praeiti vieną grojantį „tašką” Peizažo alėjoje, tenka sugaišti penkiolika minučių”, – sako organizatorė. Anot jos, su kiekvienais metais prie Kijevo prisijungiančių miestų vis daugėja. Ivano-Frankovskas ir Černovice šį kartą muzikantai ruošiasi itin aktyviai – pasigamino mobilią sceną – transporto priemonę, išpašytą graffiti piešiniais.

Pasak organizatorių, Vilniuje naujos idėjos, įgyvendinamos per GMD, taip pat labai laukiamos. Šeštadienį nuo 15 iki 17 val. vidiniame „Atviros Lietuvos fondo“ kieme (įėjimas iš Pilies g., tarp prancūziško knygynėlio ir „Čili pica“ kavinės) vyks „Legal Guns“ ir „Ledo Meistrų“ bendras projektas „Tirpstanti šlovės alėja“, kuris kvies prisiminti ryškiausius, bet jau išėjusius, Lietuvos estrados atlikėjus. V. Kernagis, J. Miščiukaitė, S. Povilaitis, R. Janavičius ir A. Jarulis trumpam atgims originailiose ledo skulptūrose, kurioms pamažu tirpstant, „Gatvės Muzikos Dienos“ dalyviai ir renginio svečiai bus kviečiami užsukti pasiklausyti populiariausių šių atlikėjų kūrinių.

„Smagu, kad atsiranda vis naujų iniciatyvų, tačiau GMD svarbios ne tik jos, gera ir tai, kad kai kurie dalykai išlieka stabiliai tie patys: Tibeto skveras su Rytų kultūrą palaikančiais muzikantais, Bernardinų sode dainuojantys folkloro mylėtojai, šaunūs muzikos mokyklų mokiniai netikėtose miesto vietose ir finalinis bendras būgnų mušimas prie Centrinio pašto. Ateikite atrasti naujo arba nuolatinio GMD veido”, – ragina Gatvės muzikos dienos sumanytojas Andrius Mamontovas.

Rekomenduojami video