Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Galimybių pasas atveria kelią neribotoms kultūrinėms veikloms

Visos kontaktinės veiklos nuo rugsėjo 13 d. bus vykdomos su Galimybių pasu. Kaukių dėvėjimas, srautų valdymas ir atstumų laikymasis išlieka rekomendacinis veikloms, kurioms galioja Galimybių paso reikalavimas. Tokį nutarimą šią savaitę priėmė Vyriausybė.

Gyventojams, turintiems Galimybių pasą, jokios veiklos kultūros ir kitose srityse nėra apribojamos, o be Galimybių paso bus galima lankyti muziejų ekspozicijas ir parodas, lankytis bibliotekose (knygų atsiėmimo-grąžinimo tikslais) ir knygų atsiėmimo punktuose.

Iki rugsėjo 13 d. vyksiantiems renginiams galioja tam tikri reikalavimai. Be Galimybių paso uždarose erdvėse privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines kaukes, dalyvius ir žiūrovus skirstyti į sektorius po 500 žmonių, užtikrinti srautų nesikirtimą tarpusavyje, platinti bilietus elektroniniu būdu arba vykdyti dalyvių registraciją, teikti maitinimą tik tam skirtose vietose, laikytis kitų bendrųjų higienos ir saugos reikalavimų. Draudžiama uždarose erdvėse užimti didesnį nei 75 proc. salės užpildymą, žiūrovams stebėti renginį ne iš sėdimų vietų.

Su Galimybių pasu tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse leistina organizuojamuose renginiuose neriboti žiūrovų ir (ar) dalyvių skaičiaus; jei žiūrovų skaičius neviršija 500, stebint renginį iš sėdimų vietų galima valgyti. Rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes, laikytis saugaus 2 m atstumo, kontroliuoti srautus.

Primename, kad Galimybių pasą, turint elektroninio atpažinimo priemones, galima išsiimti ir visose šalies viešosiose bibliotekose, neturintieji šių priemonių turėtų kreiptis į Registrų centrą.

Šis Vyriausybės nutarimas įsigalios rugpjūčio 16 d.

Nuo praėjusios savaitės įsigaliojęs 1 mėnesio Galimybių paso galiojimo terminas nuo šiol ilginimas iki 2 mėnesių. Tai reiškia, kad Galimybių paso QR kodą nuo šiol reikalinga atnaujinti kas 60 dienų.

Rekomenduojami video