Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Festivalis „Vaidiname žemdirbiams“

Rokiškėnus ir miesto svečius įsuks kasmetinio profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams 2017“ viesulas. Nuo vasario 24 d. iki kovo 19 d. Rokiškio kultūros centre viešės 22 teatrai iš Lietuvos ir užsienio, o scenoje bus parodyti net 28 spektakliai: 23 iš jų skirti suaugusiesiems ir jaunimui, 5 – vaikams.

Šiųmečio festivalio išskirtinumas – galimybė išvysti net keturis šokio ir judesio spektaklius. Renginį pradės praėjusių metų laureatai, festivalio „Vaidiname žemdirbiams 2016“ pagrindinio prizo laimėtojai – Kauno šokio teatro „Aura“ kolektyvas. Komisiją tarptautiniu projektu „Godos“ praėjusiais metais pavergę šokėjai šiemet scenoje imasi spręsti socialines problemas. Itališko prieskonio festivaliui suteiks svečių teisėmis pasirodysiantis „Compagnia EgriBiancoDanza“ (Turinas) šokio teatras ir jų spektaklis „Life“ („Gyvenimas“) bei jungtinis šokėjų iš Lietuvos, Belgijos ir Lenkijos pasirodymas „Tankumas“.

Rokiškyje vykstantis festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ unikalus tuo, kad jo metu rokiškėnai ir aplinkinių rajonų gyventojai turi išskirtinę galimybę, nevykdami į didžiuosius miestus, pamatyti naujausius profesionalių teatrų spektaklius. Ne išimtis ir šie metai. Scenoje bus parodyta ne viena premjera, tačiau festivalio organizatoriai labiausiai džiaugiasi naujausiu, vos vasario 16-ąją pristatytu dokumentiniu režisieriaus Gyčio Padegimo spektakliu „Alksniškės“. Tai – istorinis spektaklis apie Lietuvos prezidentą Kazį Grinių.

Festivalio metu žiūrovai turi progą ne tik išvysti puikius spektaklius, bet ir pasigėrėti puikiai žinomų aktorių vaidyba. Šiemet Rokiškio kultūros centro scenoje pasirodys Kostas Smoriginas, Ilona Balsytė, Olita Dautartaitė, Doloresa Kazragytė, Valetinas Novapolskis ir daugybė kitų garsių Lietuvos veidų.

Teatralų ir žiūrovų simpatijas pelnęs festivalis jau tapo Lietuvos kultūros reiškiniu, spektakliai yra gausiai lankomi, o įspūdžiai po renginio dar ilgai lieka gyvi rokiškėnų širdyse.

Vaidinam zemdirbiam_lrytui baneris

Rekomenduojami video