Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Egidijaus Vidrinsko „Piešiniai iš bloknoto“

Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidaryta Egidijaus Vidrinsko eskizų paroda „Piešiniai iš bloknoto“. Renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su šilutiškio architekto darbais, kuriuose užfiksuoti saviti Pamario krašto gamtos ir architektūros fragmentai.

Parodos autorius yra kilęs iš Marijampolės. Piešimo pradžiamokslį įgijo keturmetėje vaikų dailės mokykloje. Studijavo Vilniaus inžinerinio statybos instituto (VISI) Architektūros fakultete, vėliau pagal paskyrimą atvyko dirbti į Šilutės rajono Vykdomojo komiteto Architektūros skyrių. Šiuo metu Šilutėje rengia statinių, teritorijų planavimo, kultūros paveldo objektų, želdynų projektus.

E. Vidrinskas pasakojo, kad paimti į rankas pieštuką ir eskizuoti paskatino 2015-aisiais nutikęs įvykis. Keliaujant su kraštovaizdžio architektais po Olandiją, nuostabiame Kinderdijk 19 malūnų kaime išsibaigė jo fotoaparato baterijos. Tada kilo mintis įspūdžius užfiksuoti 4B pieštuku ir tokiu būdu išsaugoti matytus vaizdus. Bet ir vėliau, grįžus namo, nesinorėjo skirtis su pieštukais – eskizų kūrimas tęsėsi.

Šio pomėgio neapleisti skatino ir duktė Gabija, Vilniaus dailės akademijos grafikos studijų magistrė. Netrukus E. Vidrinsko rankose atsirado specialus bloknotas bei nauji, tobulesni eskizavimo įrankiai, kurie jį lydi visose išvykose.

Per dvejus metus E. Vidrinskas savo darbais užpildė krūvą piešinių albumų, dalyvavo pleneruose Kintuose, Rietave, Rusnėje, 2016 m. savo darbus eksponavo Kauno architektų rūmuose, klube „Galerija Urbana“. Taigi, atrinkti eskizus Šilutės bibliotekoje eksponuojamai parodai tikrai buvo iš ko. Apžiūrėdami darbus, šilutiškiai lengvai atpažįsta pavaizduotus Šilutės kraštovaizdžio fragmentus. Pasak architekto, visi piešiniai momentiniai, nupiešti per keliolika minučių. Tiesiog eini, pamatai ką įdomaus, pasirenki tinkamą rakursą ir užfiksuoji. Taip lapas po lapo pamažu gimsta savotiškas vaizdų dienoraštis.

Atidarant parodą architektas atskleidė dar vieną savo talentą – jis puikiai skambina pianinu! Pasirodo, vaikystėje mokėsi muzikos mokykloje. Netgi ilgiau negu dailės – septynerius metus. Po to, kaip prasitarė, ilgą laiką visai „nebendravo“ su šiuo instrumentu. O štai dabar prisiliesti prie klavišų maga net labiau nei anuomet. Kaip ir prie eskizavimo pieštukų…

E. Vidrinsko paroda „Piešiniai iš bloknoto“ bus eksponuojama F. Bajoraičio viešosios bibliotekos pastogėlėje (IV a.) iki birželio 30 d.

 

Parengė Ignė Zarambaitė, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkė

Rekomenduojami video