Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dizainerė Monika Peganova: „Įgyvendinau didžiausią svajonę – dirbu sau“

Vilkaviškio rajone, Gižuose, gyvenanti jaunoji dizainerė Monika Peganova neslepia, kad gyvenimas kaime ją įkvepia. Moteris jau keletą metų vadovauja savo pačios įkurtai studijai „Monala“.

Paskatino artimieji

Prieš penketą metų įkurtas „Monalos“ prekės ženklas vis labiau skinasi kelią į populiarumą. Šiandien Monikos klientų jau galima rasti visame pasaulyje. Jaunos moters kurtos suknelės, megztiniai, sijonai, kelnės ir kiti rūbai keliauja ne tik po visą Lietuvą, bet ir į tokias šalis kaip Australija ar Jungtinės Amerikos Valstijos.

O, atrodo, dar visai neseniai M.Peganova, sėdėdama mokyklos suole, tik svajojo apie tokią sėkmę. Būtent mokykloje ji susižavėjo nėrimu vąšeliu. Labai greitai šis užsiėmimas tapo pagrindiniu merginos hobiu, galimybe išlaisvinti susikaupusias idėjas.

„Jau nuo mokyklos norėjau dėvėti unikalius rūbus ir būti stilinga, todėl pradėjau mokytis mezgimo ir nėrimo. Nemažai naktų buvo praleista mokantis naujų raštų ir įvairių technikų. Taip ir gimė pirmieji kūriniai: plaukų aksesuarai, papuošalai, maudymosi kostiumėliai, kepuraitės“, – prisiminė M.Peganova.

2012 m. ji vąšeliu nunėrė pirmąją suknelę. Tai buvo tvarus, stilingas, išskirtinio dizaino kūrinys. Šeima ir draugai Moniką ėmė skatinti nesustoti kurti. Gižietė ir pati pamažu vis rimčiau pradėjo svarstyti, kad šis pomėgis gali tapti pagrindine jos veikla. Galiausiai savo ryžto, meilės mezgimui ir nėrimui bei kruopštumo dėka M.Peganova įgyvendino savo svajonę ir 2017 m. įkūrė prekės ženklą „Monala“, skirtą visiems, kurie nori dėvėti tvarios mados rūbus, pagamintus iš natūralių siūlų, ir jaustis patogiai kiekviename žingsnyje.

Svarbiausia – nestovėti vietoje

Monika yra baigusi net du aukšuosius mokslus – istorijos bakalaurą bei politikos mokslų ir valstybinių institucijų valdymo magistrą. Kadaise ji dirbo gerai apmokamą darbą, tačiau galiausiai dėl svajonės kurti rūbus ir dirbti sau, visko atsisakė.

Veikli moteris teigė niekada nesigailėjusi dėl savo apsisprendimo kardinaliai keisti gyvenimo kryptį. Jos teigimu, tai buvo bene geriausias sprendimas, kurį jai kada nors teko priimti. Gižietė prisipažino šiandien jau neįsivaizduojanti savęs dirbančios kitokį darbą.

„Mano įkurta studija yra didžiausias tikslas, kuriam atiduodu visą save“, – pabrėžė pašnekovė.

Per penkerius metus jos įkurtas prekės ženklas labai išpopuliarėjo, o pati Monika jau nespėja viena suktis. Būtent todėl ji pradėjo bendradarbiauti su mezgimo įmonėmis, dėka kurių gamybos apimtys tapo daug spartesnės.

Daugiausiai užsakymų „Monala“ sulaukia rudens, žiemos bei pavasario sezonais, todėl prasidėjusi vasara yra puikus metas įgyvendinti kitas susikaupusias idėjas.

„Šiuo metu dalyvauju vienoje mentorystės programoje. Savo veikloje noriu pasiekti dar didesnių pokyčių, o tam reikia daugiau žinių bei patirties. Pastaruoju metu daugiausia dėmesio skiriu rinkodaros strategijai. Vasara – puikus metas ne tik išmokti kažko naujo, bet ir pasiruošti naujam sezonui. Žiemą ir rudenį mano kurti mezginiai yra ypač populiarūs. Būtent todėl dabar su savo komanda mezgame naujus modelius, organizuojame fotosesijas, kuriame rinkodaros strategijas. Mūsų veikloje yra labai daug eksperimentavimo, ieškojimų, bandymų. Svarbiausia – nestovėti vietoje“, – šypsojosi pašnekovė.

Visame pasaulyje

Net ir bėgant metams M.Peganovos požiūris į kuriamą madą nesikeičia. Ji ir toliau dega tuo, ką daro. Jaunoji dizainerė netgi teigė, jog kasdien savo veiklą pamilsta vis labiau.

„Man labai svarbu, jog augtų ne tik „Monalos“ prekės ženklas, bet ir aš pati. Esu išsikėlusi sau daug tikslų. Juk būtent nuo manęs labai daug kas priklauso. Esu pasiryžusi pirmiausia tobulėti ir augti pati, o kartu ir padėti augti savo veiklai. O idėjų kol kas man dar netrūksta. Tikrai dar ne visas jas spėju įgyvendinti“, – sakė Gižuose gyvenanti dizainerė.

Ji džiaugėsi, kad Lietuvoje pamažu keičiasi požiūris į tvarią madą. Vis daugiau šalies gyventojų renkasi ne tik komfortiškus, kokybiškus ar estetiškai atrodančius rūbus, bet ir tvarius, rankų darbo gaminius iš natūralių siūlų.

Didžioji dalis Monikos kurtų rūbų iškeliauja į užsienį. Vilkaviškio rajone gyvenančios dizainerės rūbus ypač pamėgo amerikietės. Las Vegasas, Niujorkas, Teksaso valstija – tai tik keletas vietovių, į kurias „Monalos“ rūbai siunčiami nuolat. Pačiai M.Peganovai smagiausia, kai jos kurtų drabužių užsisako prancūzės ar italės, – moterys, gyvenančios mados tendencijas diktuojančiose šalyse.

Nors didžioji gižietės kurtų rūbų dalis iškeliauja į pasaulio didmiesčius, pati dizainerė net neketina kur nors kitur keltis iš mažo miestelio. Priešingai, su vyru Karoliu ir dar nė metukų neturinčiu sūneliu Pijumi Monika Gižuose baigia statytis namus, į kuriuos netrukus turėtų persikelti.

„Dideli miestai manęs niekada nežavėjo. Lietuva – maža šalis. Bet kuriuo metu galiu greitai nuvykti ten, kur man reikia. Bet išvažiuoti iš namų tenka tikrai retai. Juk šiais laikais bendrauti ar tvarkyti reikalus galima ir mobiliaisiais telefonais bei internetu. Dalis rūbų gamybos taip pat vyksta be tiesioginių mano apsilankymų. Viską galima išspręsti nuotoliniu būdu, neišėjus iš namų. Važinėti daugiausia tenka, kai reikia išsiųsti siuntas. O visus kitus darbus atlieku iš namų. Didžioji dalis pardavimų yra orientuoti į užsienio rinkas. Todėl visai nesvarbu, ar aš gyvenu mieste, ar kaime. Myliu Gižus! Čia taip ramu ir jauku. Gyvendama čia sutaupau daug energijos ir laiko. Galiu daugiau atsiduoti savo darbams ir šeimai“, – teigė dizainerė.

Ji sakė turinti dar daugybę tikslų bei norų, tačiau didžiausią svajonę – dirbti sau – jau įgyvendino.

„Auginu sūnų, todėl vienas iš pagrindinių tikslų – išugdyti puikų Lietuvos pilietį, patriotą, kuris taip pat mylėtų savo kraštą“, – pabrėžė pašnekovė.

Rekomenduojami video