Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Britų grupė „Smokie“ svajoja paragauti biržietiško alaus

2022 metų birželio 10 dieną Kilučių ežero pusiasalyje (Biržų r.) įvyks legendinės britų roko grupės „Smokie“ koncertas, kurį organizuoja laikraštis „Biržiečių žodis“. Du grupės nariai – bosistas, pritariantysis vokalas Terry Uttley, kuris laikomas vienu iš „Smokie“ įkūrėjų, ir klavišininkas Martin Bullard, grupės dalimi jau esantis daugiau nei tris dešimtmečius – „Biržiečių žodžiui“ atskleidė savo sėkmės paslaptis ir pripažino, kad labai nekantrauja paragauti biržietiško alaus.

Biržiečiai ir kitų Lietuvos miestų gyventojai labai laukia kitų metų, kada Kilučiuose išvys legendinius „Smokie“ atlikėjus ir išgirs viso pasaulio hitais tapusias Jūsų grupės dainas. Lietuvoje Jūs – ne pirmą kartą. Ar laukiate viešnagės Biržuose?

T.Uttley: Nuostabu, kad mes vėl turime galimybę rengti pasirodymus. Mūsų neseniai vykęs koncertas Islandijoje buvo surengtas po 18 mėnesių pertraukos, ir visa tai – dėl pandemijos. Todėl labai laukiame kitų metų birželio, kada koncertuosime biržiečiams, nes Lietuva, kaip šalis, mums visada patiko.

M.Bullard: Aš visada džiaugiuosi atvykdamas į Lietuvą, nes atmintyje įstrigę geriausi prisiminimai ir įspūdžiai, patirti čia koncertų metu. Jūsų publika yra nuostabi.

Greičiausiai dar nesate girdėję apie Biržų miestą? Bet visgi smalsu paklausti – o gal...?

T.Uttley: Man visada buvo įdomu sužinoti ir patirti kažką naujo. Apie Biržus nesu girdėjęs, bet būtinai apie šį miestą paskaitysiu internete.

M.Bullard: Nesu girdėjęs, bet jau žinau, kad miestas garsėja alumi, tad tikrai nepraleisiu galimybės jo paragauti. Ir, žinoma, bus smalsu apsidairyti po pačius Biržus.

Koks buvo Jūsų įspūdis, kai atvykote į Lietuvą pirmą kartą?

T.Uttley: Į kurią tik šalį nuvykstame, visi klausia to paties. Sunku atsakyti, nes mūsų viešnagės ilgai netrunka: atvykstame į oro uostą, iš ten – į viešbutį, tada koncertas, o paskui skrendame atgal. Bet pamenu, kad lietuviškas maistas man labai patiko.

M.Bullard: Man tai buvo nauja patirtis. Pirmą kartą Lietuvoje lankiausi 1991 metais, kai koncertavome Rusijoje ir Baltijos šalyse. Labai įstrigo nepaprasto grožio architektūros statiniai ir šiuolaikiškas mūsų žiūrovų požiūris į mus, kaip seniai gyvuojančią grupę.

Kaip savo gerbėjus nustebinsite šį kartą? Ar biržiečiai išgirs senas geras dainas, kurios niekada nepabosta, ar esate paruošę kažką naujo?

T.Uttley: Žinoma, žiūrovai išgirs senus hitus, bet galvojame atlikti ir keletą naujų dainų.

M.Bullard: Mūsų žiūrovai dažniausiai koncertuose girdi geriausius hitus, kuriuos jie jau moka. Bet, manau, atliksime ir kelias naujesnes dainas, kurios galbūt nėra tokios žinomos, bet nereiškia, kad jos blogos.

Kokią publiką norėtumėte sutikti Biržuose?

T.Uttley: Tokią, kuri kartu su mumis dainuos visus hitus, taip padarydama vakarą ypatingą.

M.Bullard: Paprastai visi žiūrovai yra panašūs. Bet labai laukiu tos akimirkos, kai užlipsime į sceną ir vieni kitus išvysime. Žiūrovų reakcija mus pamačius labai „užveda“.

Kas yra svarbiausia, norint, kad grupė neiširtų ir gyvuotų tiek metų?

T.Uttley: Svarbu palikti vienas kitam erdvės ir kartais susitikti tik per koncertus. Išlaikyti privatumą tada, kai tau jis yra reikalingas.

M.Bullard: Turbūt humoro jausmas ir bendri interesai gastrolių bei koncertų metu.

„Smokie“ gali didžiuotis hitais, kurie išpopuliarėjo visame pasaulyje. Kuri daina Jūsų mėgstamiausia?

T.Uttley: „Jei žinai, kaip mane mylėti“ yra mano mėgstamiausia. Ji – ypatinga, nes tai pirmasis mūsų hitas, įrašytas dar 1975 metais, po to, kai 7 metus koncertuodavome tik baruose ar klubuose.

M.Bullard: Mano mėgstamiausios „Laukiniai laukiniai angelai“ ir „Pasimatysime vidurnaktį“.

Rekomenduojami video