Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Arnetų name – protėvių papročius atgaivinanti paroda

Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name atidaryta etnografės humanitarinių mokslų daktarės Daivos Šeškauskaitės fotografijos ir tapybos paroda „Lietuviškos apeigos ir simboliai“, kuri atskleidžia pagrindinius anais laikais gyvenusių protėvių papročius bei tradicijas.

Parodos autorė, dėstanti baltų mitologiją bei etnobotaniką studentams, laisvalaikiu grojanti kanklėmis ar gitara vestuvėse bei krikštynose, giedanti laidotuvėse, atidarymo metu susirinkusiems kėdainiečiams pristatė parodoje eksponuojamus savo darbus. Svarbiausia, miestelėnams nepagailėjo ir dovanų: pavaišino ypatingu kulinariniu paveldu.

A. Barzdžiaus nuotr.

Geros nuotaikos renginyje netrūko. Į parodos atidarymą susirinkusiems kraštiečiams buvo parodytas Lietuvos šviesuolio Vydūno 150-osioms gimimo metinėms skirtas spektaklis.

Taip pat renginio metu apsilankiusieji klausėsi ir aktoriaus, skaitovo Petro Venslovo skaitomų eilių, saksofonisto Romualdo Žilinsko skleidžiamų garsų bei parodos autorės D. Šeškauskaitės atliekamų dainų.

Etnografės D. Šeškauskaitės fotografijos ir tapybos paroda „Lietuviškos apeigos ir simboliai“ veiks iki lapkričio 25 dienos.

A. Barzdžiaus nuotr.

Rekomenduojami video