Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Arkivyskupas Kėdainiuose pašventino Šv. Elijo paveikslą

Sekmadienis tikintiesiems buvo ypatinga diena. Pirmą kartą į Kėdainius atvyko neseniai paskirtas Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, kuris pašventino Šv. Elijo paveikslą. Šis paveikslas ypatingas tuo, kad po 85-erių metų pertraukos sugrįžo į Šv. Juozapo bažnyčią.

Sveikino su gimtadieniu

Šv. Juozapo bažnyčia sekmadienio vidurdienį buvo pilnutėlė. Gausybė kėdainiečių susirinko į Šv. Mišias, kurias aukojo pats arkivyskupas K. Kėvalas.

„Šiandien kartu su visa bendruomene pašventinsime paveikslą, skirtą šventajam pranašui Elijui. Džiugu, kad šis paveikslas ir vėl yra Kėdainiuose.

Šiandien Kėdainiams ypatinga diena, mat miestas mini ir savo gimtadienį. Todėl šiandien melsimės už Kėdainių miestą ir jo žmones. Pagerbsime bažnyčios ir parapijos geradarius, taip pat prisiminsime čia gyvenusią kraštietę Adelė Dirsytę, kurios beatifikacijos byla yra užvesta“, – sakė K. Kėvalas.

Atvežtas iš Kauno

Ilgą laiką Šv. Elijo paveikslas buvo Kaune esančioje Vytauto Didžiojo karo muziejaus saugykloje. Dabar jis puošia Šv. Juozapo bažnyčią.

Tiesa, paveikslas muziejuje buvo itin prastos būklės, todėl Šv. Juozapo parapija jį už savo lėšas restauravo, atnaujino.

Dabar Šv. Elijo paveikslas Kultūros vertybių registre įrašytas kaip nekilnojamoji kultūros vertybė. Šia vertybe galės džiaugtis visi Kėdainių krašto žmonės.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video