Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Šeškaus fotografijų paroda: kitoks žvilgsnis į televizijos užkulisius

Lietuvos televizijos 60-metį pasitinkant, balandžio 20 d. 18 val. Vilniaus Šiuolaikinio meno centre bus atidaryta buvusio LRT operatoriaus, Nacionalinės premijos laureato Algirdo Šeškaus fotografijų paroda „TV, 1975-1985“. Joje įamžintos vienintelės tuo metu televizijos užkulisių akimirkos šiandien atsiveria kitaip – naujai.

A. Šeškaus fotografijų paroda, kurios kuratorė Virginija Januškevičiūtė, organizuojama, pasitinkant Lietuvos televizijos šešiasdešimtmetį. 1957 m. balandžio 30 d. transliuota pirmoji laida iš tuomet ką tik įkurtos Vilniaus televizijos studijos. Parodoje pristatoma keliasdešimt A. Šeškaus fotografinių atspaudų, darytų 1975–1985 metais, dirbant televizijos operatoriumi.

„Įtampa tarp to, kas oficialu, o kas – sava, buvo didžiulė, – prisimena 1945 m. Vilniuje gimęs fotografas. –  Ir vis tik niekas nemanė, kad Sąjunga gali baigtis. Nebuvo minties priešintis „oficiozui“ – jei būtų buvusi, ir mano nuotraukos būtų kitokios, tai būtų svajonė apie kažkokį kitą būvį. Bet mūsų pašaipos nebuvo kova. Tad džiaugiausi dirbdamas televizijoje ir kartu naudojau ją kaip šaltinį savo fotografijai – stebėjau dirbtinės šviesos šešėlius, sumanytų judesių pakraščius. Kūriau tai, kas man buvo gražu ir teikė džiaugsmo. Dalintis tuo galėjau tik siauram savo rate – profesionalaus menininko laisvė buvo smarkiai varžoma, jos bijota. Kandinskis tuo metu nebuvo rusų menininkas. Šeškus negalėjo būti lietuvių fotografas.“

2009 m. pasirodė pirmoji 1975–1985 m. laikotarpiui skirta A. Šeškaus monografija „Žaliasis tiltas“, po jos – keletas kitų knygų bei parodų, o Nacionalinė premija menininkui įteikta 2014 metais. 2013 m. knygoje „Šamanas“ fotografas publikavo pirmuosius naujus savo darbus.

2016 m. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija išleido A. Šeškaus fotografijų albumą tuo pačiu pavadinimu kaip ir paroda, kurį sudarė menininkas Gintaras Didžiapetris. Tai jau septinta monografija, skirta šio laikotarpio A. Šeškaus kūrybai. Knyga platinama Fotomenininkų sąjungos galerijose Gedimino pr. 43 Vilniuje ir Vilniaus g. 2 Kaune.

Parodos organizatoriai – Šiuolaikinio meno centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija – dėkoja G. Didžiapetriui, Antanui Gerlikui ir Laurai Kaminskaitei, padėjusiems įgyvendinti parodą, ir „LRT ritmo grupei“, prisidėjusiai prie jos atidarymo.

 

Paroda atidaroma balandžio 20 d. 18 val. Vilniaus Šiuolaikinio meno centre.

Rekomenduojami video