Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Mamontovas apie Sausio įvykius: tai, ką patyrėme, Ukraina patiria kiekvieną dieną

Tai, ką 1991-ųjų sausį patyrė Lietuva, šiuo metu Ukraina išgyvena kiekvieną dieną. Būtent todėl Lietuva negali likti nuošalyje ar būti abejinga brolių ukrainiečių skausmui, įsitikinęs vienas garsiausių šalies muzikantų ir visuomenės veikėjų Andrius Mamontovas. 

„Ukrainiečiai yra mūsų broliai. Deja, kraupūs mūsų šalies istorijos įvykiai ten šiuo metu kartojasi kiekvieną dieną. Mūsų šalis sieja net daugiau nei draugystė. Kiek dar mes turime tokių draugų, kaip Ukraina ar Gruzija? Mes tiesiog neturime teisės atsukti broliams ukrainiečiams nugaros“, – įsitikinęs A. Mamontovas. „Žinau, kadangi ir pats aukojau, paremti karo negandas išgyvenančią Ukrainą galima jau dabar – numeriu 1419. O aukoti mes tiesiog privalome. Tiesa yra paprasta: mūsų pagalba – tai gyvybės ar mirties klausimas Ukrainos žmonėms.“

„Ukrainos žemę kas dieną laisto ne tik jos karių, bet ir paprastų žmonių kraujas ir ašaros. Mes norime jiems padėti, todėl už Lietuvos žmonių paaukotas lėšas perkame ir patys vežame reikalingiausią įrangą kariniams daliniams – žiemos sąlygoms pritaikytas spec. aprangą, avalynę, naktinio matymo žiūronus, radijo ryšio priemones. Nuo karo nukentėjusiems vietos gyventojams dovanojame šiltus drabužius, batus, žaislus ir kitus daiktus. Taip pat finansuojame medicininę pagalbą – štai vieną mūsų remiamą našlaitį vešime į ligoninę atlikti brangų magnetinio rezonanso tyrimą, kuris jam reikalingas į galvą pataikius bombos skeveldrai. Tai karo kasdienybė, kuriai mes negalime ir nenorime likti abejingi“, – pasakoja vos prieš kelias savaites iš karščiausių Ukrainos taškų grįžęs režisierius, žurnalistas ir organizacijos „Blue Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohman.

„Lietuvos palaikymas Ukrainai yra labai svarbus – tiek materialia, tiek simboline prasme. Jiems mes esame laisvės simbolis. Tačiau mes padedame ne dėl gražių žodžių ar pagyrų – kiekvienam mūsų šalies piliečiui svarbu suprasti, kad remdami Ukrainą ir jos žmones, netiesiogiai giname ir Lietuvos valstybę. Turime užtikrinti regiono prie Juodosios jūros saugumą. Lietuva brolių ukrainiečių yra mylima ir gerbiama, kadangi esame bene vieninteliai, kurių valdžia ir visuomenė išreiškia vienareikšmį palaikymą Ukrainos žmonėms“, – pabrėžia Lietuvos patriotiniais projektais garsus švedas.

Nepriklausomi stebėtojai Ukrainos teritorijoje beveik kasdien fiksuoja naudojamos ginkluotės pažeidimus, o kasdien vykstantys mūšiai reikalauja daugybės kariuomenės ir civilių aukų. Šiandien atėjo metas Lietuvai dar kartą ištiesti pagalbos ranką – paremti organizaciją „Blue Yellow“ galima apsilankius puslapyje blue-yellow.lt  arba trumpuoju numeriu 1419 (auka 2 eurai).

Paramos koncertas „Kartu iki pergalės“ bus transliuojamas sausio 13 d. 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Tiesioginiame eteryje populiariausius savo kūrinius atliks A. Mamontovas, M. Vitulskis, E. Sašenko, J. Šeduikytė, M. Mikutavičius, D. Norvilas, L. Mondeikaitė, grupės „Naktinės personos“, „Bilan“ ir kt. Į lietuvių tautą kreipsis Lietuvos Respublikos prezidentė D. Grybauskaitė, renginio globėjas Prezidentas V. Adamkus, Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius, Lietuvos kariuomenės vadas V. Žukas, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje V. Jacenkivskis. Į sceną bus kviečiami iš Ukrainos atvykę besigydantys karininkai, Renginio mecenatai – LR Užsienio reikalų ministerija, LR Vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos kariuomenė. Renginio organizatoriai – organizacija „Blue Yellow“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, prodiuserių kompanija „TymDrym“.

Rekomenduojami video