Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
2015-ųjų ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai pristato dokumentinį filmą

„Mūsų tikslas buvo aplankyti tas tremties vietas, sutvarkyti ten išlikusias kapinaites, susitikti su ten likusiais lietuviais tremtiniais, kurių ten dar yra <...> ir, be abejo, pagrindinis tikslas buvo grįžus į Lietuvą kuo platesniam žmonių ratui papasakoti savo įspūdžius, ką ten patyrėme“, – pasakoja Arnoldas Fokas, vadovavęs 2015 m. vykusiai ekspedicijai „Misija Sibiras“.

14-osios ekspedicijos buvusiose lietuvių tremties vietose dalyviai visuomenei pristato savo naujausią dokumentinį filmą „Misija Sibiras'15: keturiolika nežinomybės dienų arba kaip mes gėrėme kavą su bobute“.

Filmo režisierė Julija Ciurupa teigia, kad sukurtame filme bus galima pamatyti ne tik kilnius ekspedicijos dalyvių darbus, pavyzdžiui, tvarkant tremtinių kapinaites, bet ir paprastos jų kasdienybės fragmentus, netgi konfliktų.

„Neslepiame, kaip ten jautėmės. <...> Kai tu išvyksti į Sibirą, kur tau viskas yra taip nepatogu, tu išeini iš komforto zonos, tu tiesiog negali savęs paslėpti, ir filme to bus“, – sako J. Ciurupa.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

 

Rekomenduojami video