Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žuvų įveisimui Aplinkos ministerija papildomai skyrė 100 tūkst. eurų

Aplinkos ministerija žuvų įveisimui valstybiniuose vandens telkiniuose skyrė 100 tūkst. eurų iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos. Tikimasi, kad papildomas finansavimas  pagerins žuvų išteklių būklę.

„Per pastaruosius kelerius metus optimizavome ministerijos valdymą, taip taupydami lėšas, kurias dabar galime skirti svarbiems aplinkosauginiams projektams. Panaikinę monopolį IT ūkyje ir kelis kartus atpiginę programavimo darbus, atsisakę perteklinių konsultacijų, perėję prie efektyvesnės dokumentų valdymo sistemos, taupėme Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšas, kurias dabar tikslingai nukreipiame aplinkos apsaugos rėmimui. Įžuvinimui skirtas papildomas finansavimas – vienas iš tokių pavyzdžių“, - teigia aplinkos ministro patarėjas Eimantas Norkūnas.

Planuojama, kad žuvų įveisimas vyks spalio-lapkričio mėnesiais ir bus užbaigtas iki šių metų pabaigos. Už minėtas lėšas iš akvakultūros ūkių bus įsigyjamos ir į valstybinius vandens telkinius išleidžiamos žuvys, daugiausiai plėšriųjų rūšių – lydekų ir sterkų.

Žuvų išteklių mokslinių tyrimų rekomendacijose nurodoma, kad vienas iš vandens telkinio geros žuvų išteklių būklės požymių yra plėšriųjų žuvų santykinė biomasė, kuri turėtų sudaryti apie 20 proc. Šiuo metu šis rodiklis pasiektas ne visuose vandens telkiniuose, todėl siekiama jį pagerinti.

Atkreipiame dėmesį, kad šiais metais žuvų įveisimui valstybiniuose vandens telkiniuose Aplinkos ministerija jau yra skyrusi 300 tūkst. eurų, šį projektą įgyvendina Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

Rekomenduojami video