Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tvarkomi saugomi medžiai

Dzūkijos nacionaliniame parke neseniai sutvarkyti du gamtos paveldo objektai – drevėta pušis, esanti šalia Marcinkonių, ir Lietuvio liepa Margionyse. Abu saugomus medžius senolius jau reikėjo sutvirtinti, kad praūžiančios audros jų nenulaužtų.

Lietuvio liepa – išskirtinis medis, augantis Dzūkijos nacionaliniame parke, Kapiniškių kraštovaizdžio draustinyje. Ji saugoma nuo 1960 metų. Liepos aukštis – daugiau kaip 22 m. Ši liepa turi tris kamienus, o storiausio kamieno apimtis 1,3 m aukštyje – 2,2 m.

Drevėtos pušys Dzūkijos miškuose liudija apie labai senas bitininkystės tradicijas. Šiose pušyse kopinėdavo medų, kuris seniau buvo daugelio gyventojų pagrindinis pajamų šaltinis. Drevėta pušis yra sausa, todėl arboristai paredukavo sausas, galinčias ant kelio nukristi šakas ir sureguliavo medžio svorio centrą.

Lietuvio liepa arboristų buvo tvarkyta jau anksčiau, o dabar buvo instaliuotos papildomos trys jungtys, atlikti lajos genėjimai, sumažintas išlūžimo pavojus, atidengta prieš tai negrabiai skarda užkalta medžio drevė. Tai pagerins tiek drevės, tiek pačio kamieno natūralius gynybinius procesus, praneša Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT).

Šiuos gamtos paveldo objektus tvarkė UAB „Arbovita ir ko“ arboristų komanda.

Rekomenduojami video