Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Parengti siūlymai dėl planuojamo steigti Germanto regioninio parko

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti su institucijomis Vyriausybės nutarimo „Dėl steigiamo Germanto regioninio parko planavimo schemos (ribų ir tvarkymo planų) rengimo pradžios ir planavimo tikslų“ projektą. Iniciatyva įsteigti Germanto regioninį parką atėjo iš Telšių regiono, tam 2022 m. pritarė Telšių rajono savivaldybės taryba.

Germanto regioninis parkas steigiamas siekiant išsaugoti etaloninį Žemaičių aukštumos kraštovaizdžio kompleksą, biologinę įvairovę ir kultūros paveldo objektus. Jį įsteigus tikimasi aktyviau naudoti rekreacinius ir turistinius išteklius, esančių regioninio centro – Telšių miesto – artimojoje aplinkoje. Numatoma kompleksiškai vystyti Germanto ežero apylinkes, pritaikyti lankymuisi, tuo pačiu išsaugant gamtines vertybes.

Preliminarios planuojamo steigti parko ribos galėtų apimti esamus Germanto kraštovaizdžio, Buožėnų ir Vilkaičių geomorfologinius draustinius. Į  Germanto regioninio parko teritoriją taip pat patektų dalis itin vertingų gamtinių teritorijų, EB svarbos buveinių, vertingų miškų, kurios yra už minėtų draustinių ribų. Būtų užtikrinta tinkama jų apsauga, sureguliuota rekreacinė ir ūkinė veikla, teritorijų naudojimas, sukurta lankymosi infrastruktūra.

Atkreipiame dėmesį, kad Europos Komisijos komunikate „2030 m. ES biologinės įvairovės strategija“ numatyta iki šio dešimtmečio pabaigos ES saugoti bent 30 proc. sausumos ir 30 proc. jūrų ploto. Vyriausybės programoje iškeltas tikslas, kad Lietuvos saugomų teritorijų plotas pasiektų 20 proc. šalies teritorijos. Šiuo metu jis siekia 18,38 proc. šalies teritorijos.

Rekomenduojami video