Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išgelbėtos neteisėtai laikomos beždžionė ir pelėda

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai nustatė du neteisėtus laukinių gyvūnų laikymo atvejus: vienas asmuo Kaziuko mugėje Vilniuje turėjo į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktą paukštį – liepsnotąją pelėdą, kitas Šalčininkų rajone sodybos aptvare laikė beždžionę. Už neteisėtą laukinių gyvūnų laikymą asmenims skirtos administracinės baudos ir paimti laukiniai gyvūnai.

Kovo 9 d. Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai Kaziuko mugėje Vilniuje pastebėjo užsienio pilietį, besinešiojantį saugotiną paukštį – liepsnotąją pelėdą. Norint laikyti saugomus laukinius paukščius nelaisvėje, būtina turėti Aplinkos apsaugos agentūros leidimą. Pelėdą mugėje nešiojęsis asmuo neturėjo tokio leidimo. Tokį pat atvejį pareigūnai yra nustatę ir praėjusių metų gruodį, kai asmuo, neturėdamas reikiamo leidimo, nešiojosi pelėdą Vilniaus centre.

Po savaitės buvo išaiškintas dar vienas neteisėtas laukinio gyvūno laikymo atvejis. AAD, gavęs pranešimą, kad Viktarinės kaime (Šalčininkų r.) ūkininkas savo sodybos gyvenamosiose patalpose neteisėtai laiko beždžionę, pareigūnai kreipėsi į teismą dėl leidimo atlikti asmens gyvenamųjų patalpų apžiūrą.

Gavus teismo sprendimą patekti į asmens gyvenamąsias patalpas, kovo 14 d. patikrinta asmens sodyba, gyvenamosios patalpos ir teritorija. Šalia gyvenamojo namo įrengtame voljere, kuriame buvo laikomi jaučiai, avys, ožkos ir danieliai, rasta beždžionė – makaka rezusas (Macaca mulatta). Atkreipiame dėmesį, kad asmenims draudžiama nelaisvėje laikyti, veisti ir įsigyti laikymui nelaisvėje bet kokias beždžionių rūšis (Primates).

Tiek beždžionėlė, tiek liepsnotoji pelėda buvo paimtos ir perduotos Laukinių gyvūnų globos centro (LGGC) specialistams, o įsiteisėjus priimtiems sprendimams administracinio nusižengimo byloje, LGGC perduos gyvūnus į naujus namus – mokslo ar mokymo institucijas (pvz., zoologijos sodą).

„Vis dar susiduriame su atvejais, kai su laukiniais gyvūnais elgiamasi tarsi su naminiais, neatsižvelgiant į jų fiziologinius poreikius, pvz., šiuo atveju šiltųjų kraštų gyvūnas – beždžionėlė, buvo laikoma šaltuoju metų laiku lauko aptvare. Džiugu, kad visuomenė netoleruoja tokių veiksmų, apie tai praneša, ir mums vis dažniau pavyksta nustatyti šiuos pažeidimus“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.

Už neteisėtai laikomą laukinį gyvūną taikoma administracinė bauda nuo 60 iki 600 eurų ir laukinio gyvūno konfiskavimas.

Rekomenduojami video