Kėdainių miesto miegamajame rajone – neregėtas svečias. Čia, kur nėra jokių upių, stūkso tik daugiabučiai gyvenamieji namai, apsilankė bebras. Tokį gyvūną pamatę gyventojai negalėjo patikėti savo akimis. Sunku būtų ir kitiems patikėti, tačiau gyvūno pasivaikščiojimą gatvėmis vietinis gyventojas nufilmavo mobiliajame telefone esančia vaizdo kamera.
Pamatė prieš vidurnaktį
Bebrą važiuojamojoje kelio dalyje, ties Respublikos gatvės 12-uoju namu, pamatė naktį iš šeštadienio į sekmadienį namo grįžęs jaunas vietos gyventojas. Jaunuolis savomis akimis negalėjo patikėti tuo, ką mato. Bebras keliavo važiuojamąja kelio dalimi, o pamatęs automobilio šviesas nusliūkino daugiabučio namo link.
Buvo sunku patikėti
Grįžęs namo jaunuolis viską papasakojo savo tėvams. Jis parodė ir prie namo nufilmuotus vaizdus.
„Sūnus ką tik grįžo ir pamatė bebrą kieme. Nesuprantame, iš kur čia jis. Nuėjo po namo balkonais kažkur, pradingo tamsoje. Ar gamta grįžta, ar mes per toli į ją nuėjome“, – svarstė ir žurnalistui pasakojo vaizdo medžiagą atsiuntusi kėdainietė.
Bebras pradingo
Išaušus rytui gyventojai apėjo aplink namą, apžiūrėjo ir kitus kiemus, tačiau bebro nebuvo matyti. Daugiau pranešimų iš apie pastebėtą neįprastą mieste gyvūną nebuvo gauta.
Vietiniai dar ilgai svarstė, ar gyvūnas buvo sergantis, ar tiesiog paklydėlis. Jie pergyveno ar žvėreliui viskas gerai.
Mieste – ne naujiena
Tai, kad bebrai gyvena mieste – ne naujiena. Bebrai pastebėti miestą kertančioje Nevėžio upėje, miesto ribose esančiuose upeliukuose, tvenkiniuose. Tačiau Respublikos gatvėje tokio gyvūno dar niekam neteko matyti, mat šalia šios gatvės nėra nei upės, nei kito didesnio vandens telkinio.
Kalbinti medžiotojai teigė, kad pastaruoju metu bebrai vėl drąsiai šeimininkauja ir pačiame miesto centre, ir prie sodybų. Gyventojai nuo pat ankstyvo pavasario pastebi vis naujų kaimynų viešnagės ženklų.
Vienur jie graužia priaugusius bereikalingus krūmokšnius, kitur gi bando įveikti galingą gluosnį, nukramsnojo ievą. Jei bebrams nepakanka paupio medelių, krūmų, jie drąsiai eina į sodus, kur jau įsisuka į vaismedžius.
Specialistai šalia upių ar kitų didelių vandens telkinių gyvenantiems žmonėms rekomenduoja savo medelius saugoti, aptveriant juos vieliniu tinklu, kurio gyvūnas nepragraužtų ir neprisibrautų iki kamieno.