Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Balandis – 11-as mėnuo iš eilės, kai pasaulinė temperatūra mušė rekordus

Šis mėnesis taip pat buvo pirmas balandis, kai vidutinė pasaulinė temperatūra buvo didesnė nei 15 laipsnių Celsijaus, rodo ES Koperniko klimato kaitos tarnybos (C3S) duomenys.

Pasak C3S vadovo Carlo Buontempo, didėjanti šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracija „toliau stums pasaulinę temperatūrą link naujų rekordų“.

Vidutinė oro temperatūra paviršiuje balandį siekė 15,03 laipsnio Celsijaus ir buvo 0,67 laipsnio Celsijaus didesnė, lyginant su balandžio mėnesio vidurkiu 1991-2020 m., trečiadienį nurodė tarnyba.

Europoje balandis buvo 1,49 laipsnio Celsijaus šiltesnis, nei lyginamuoju laikotarpiu. Anot Europos aplinkos agentūros (EAA), Europa šyla sparčiausiai iš visų žemynų.

Lyginant su ikipramoniniu referenciniu laikotarpiu nuo 1850 m. iki 1900 m., balandis visame pasaulyje buvo 1,58 laipsnio Celsijaus šiltesnis, sakoma ataskaitoje.

Vidutinė pasaulinė temperatūra laikotarpiu nuo 2023 m. gegužės iki 2024 m. balandžio yra didžiausia nuo duomenų rinkimo pradžios ir 1,61 laipsnio Celsijaus pranoksta ikipramoninio laikotarpio vidurkį.

Bet tai dar nereiškia, kad buvo viršyta Paryžiaus susitarime mumatyta 1,5 laipsnio Celsijaus riba, nes šiam tikslui naudojamos ilgesnio laikotarpio vidutinės vertės. Jei pastarųjų 30 metų temperatūros tendencijos tęsis, tai įvyks 2033 m., neseniai rašė C3S.

Rekomenduojami video