Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žvyrkeliai Kėdainių rajone jau primena kraterius – kaimų gyventojus tuoj atkirs nuo pasaulio

Kėdainių rajono gyventojai skundžiasi – besibaigiant žiemai ir nutirpus sniegui žvyrkeliai atrodo tarsi krateriai. Prastų kelių su žvyro danga yra visose seniūnijose, bet daugiausia skundų gaunama iš Josvainių, mat ten susidarė neeilinė situacija. Visgi seniūnijų seniūnai ramina – situacija keisis maždaug po mėnesio, kada keliai pradžius ir juos bus galima ne tik greideriuoti, bet ir remontuoti.

Ties Angirių užtvanka – duobė ant duobės

Pastarosiomis dienomis gyventojai skundžiasi gatvele, kuri eina palei Angirių užtvanką. Ši gatvelė jungia kelius Gėluva–Jankūnai–Juodkaimiai ir Josvainiai–Pilsupiai–Krakės.

Dalis gatvelės yra asfaltuota, dalis – žvyro danga. Šiemet čia susidarė neeilinė situacija dėl kelių priežasčių.

„Ta gatvele eismas jau kurį laiką labai didelis buvo, nes pačiuose Josvainiuose Kelių direkcija remontuoja krašto kelią Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai. Ten situacija prasta, darbai stringa dėl archeologinių radinių, tad žmonės nenori pro ten važiuoti. Jie dabar sugalvojo ties Angirių užtvanka iš vieno kelio pervažiuoti į kitą, tai apkrova tikrai padidėjo.

Kitas dalykas – šiemet žiema ir vėl pokštauja. Čia sninga, čia lyja, labai daug duobių išmušta.

Aš suprantu gyventojų pyktį, problema yra, pinigėlių tikrai skirs ir, kai tik pradžius, šis objektas bus pirmasis, kurį sutvarkysime seniūnijoje“, – žadėjo Josvainių seniūnas Algimantas Sirvidas.

Kai kurie keliai tapo neišvažiuojami

Skundžiasi ir kito minėtos seniūnijos kaimo gyventojai. Skaistgiriečiai savo namus pasiekia nuo kelio Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai sukdami į šoną, į rajoninės reikšmės žvyrkelį Nr. 2032 Jankūnai–Pernarava–Kampai II. Pačius Skaistgirius kerta kelias Nr. 2021 Būdai–Skaistgiriai–Vincentava. Ir nė vienas iš šių kelių nėra asfaltuotas, todėl pasiekti kaimą įmanoma tik žvyrkeliu.

„Skaistgirių kaimas yra Josvainių seniūnijoje. Šios bendruomenės klausimus sprendžia šios seniūnijos administracija, bet Skaistgirių kaimo bendruomenė stengiasi šią problemą spręsti ir savo jėgomis, nes kaimo gyventojai yra aktyvūs žmonės ir kiekvieną dieną savo transportu važiuoja į aplinkinius miestus dirbti.

Tačiau šiandien į Skaistgirių kaimą vedantys žvyrkeliai yra neišvažiuojami. Daug priežasčių valdininkai randa – šiuo metu taisyti negali, kelio danga pažliugusi ir t.t.

Tačiau šis kelias buvo lygintas tik prieš pusę metų. Kaimo žmonės supranta, kad kažkas turi atsakyti savo pareigomis už kelių priežiūrą. Kodėl pamiršote šio kaimo kelius?“ – atsiųstame rašte klausia vietos gyventojų atstovas Irmantas Stanevičius, kuris prieš keletą metų net parašus rinko ir į susisiekimo ministrą kreipėsi, kad kelią asfaltuotų.

Žvyrkelius tvarko pagal nustatytą tvarką

Kelias į Skaistgirius priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. O ši sako, kad pagerinti situaciją galima tik išėjus įšalui, nes greideriuoti įšalusios žvyro dangos, net jei ir atšilę 2–3 cm, nėra įmanoma.

„Pavasarį net ir be atskiro kreipimosi AB „Kelių priežiūra“ greideriuoja visus žvyrkelius ir tęsia jų priežiūrą, vadovaudamasi sutartimi su užsakovu – Lietuvos automobilių kelių direkcija. Žinoma, pastebėję blogą kelią, visada praneškite Eismo informacijos centro trumpuoju numeriu 1871 arba tel.: 8 523 29 600, 8 615 49 300“, – pažymi direkcija.

Taip pat pažymima, kad atskirai žvyrkelių priežiūrai lėšos nėra skiriamos. Tai įeina į visų kelių nuolatinei priežiūrai skiriamų lėšų krepšelį.

Dėl baisaus kelio vargsta ir Pelėdnagių seniūnijos gyventojai

Skundų taip pat sulaukiama ir iš Pelėdnagių seniūnijos gyventojų. Dėl savo kelio jau daugybę metų kovoja ir Beinaičių bei aplinkinių mažesnių kaimelių gyventojai. Apie probleminį kelią Nr. 2012 Šėta–Beinaičiai–Nociūnai kasmet kalba ir Beinaičių kaimo seniūnaitis Tomas Mickevičius.

„Mūsų žvyrkeliu kiekvieną dieną turi važiuoti maršrutinis autobusas, vežantis vaikus į mokyklą, mamos, vežančios vaikus į darželį, Beinaičių ir Užkapių gyventojai, važiuojantys į darbą.

Kokiu lygmeniu reikia spręsti šią problemą, nes situacija visai nebejuokinga? Suprantu, kad dabar šlapia, bet kai prabrinks, į ką kreiptis?

Nes praeitais metais ši atkarpa buvo visai pamiršta… Kas bus, kai bus nuimtas autobuso maršrutas Beinaičiai–Šėta?“ – retoriškai klausė T. Mickevičius.

Beje, šis kelias, kaip ir vedantis į Skaistgirius, priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

Kitose seniūnijose taip pat sulaukiama pavienių skundų dėl prastai prižiūrimų kelių ir žvyrkelių.

Rekomenduojami video