Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimo žmones sukvietė bendruomeninių pietų

Negalima sakyti, kad mažuose miesteliuose ir kaimeliuose tradicijos tik nyksta. Kai kur vyksta ir priešingai – atsiranda naujų, gražių. Štai tolimajame Truskavos krašte vietos bendruomenės aktyvas sukvietė kaimo žmones sekmadieninių bendruomeninių pietų. Ir vaikai, ir senoliai viename ratelyje skanavo čia pat, lauke, virtą troškinį.

Visiems susirinkti – bendra idėja

Truskavos bendruomenės centro pirmininkė Ieva Šabaniauskaitė-Šipelienė „Rinkos aikštei“ pasakojo, kad sekmadieninių pietų idėja kilo visiškai netikėtai.

„Turime savo bendruomenėje žmogų, kuris mėgsta grilinti. Jo pomėgis tapo verslu, jis važiuoja pas žmonės į privačius renginius ar šventes. Dabar labai populiarūs tokie „truck grill food“.

Šį savaitgalį kaimynas taip pat vyko į šventę, lyg į Tauragę, kur vyko ralis. Bet truputį persistengė ir nupirko per daug produktų troškiniui gaminti. Todėl paskambino man su pasiūlymu, kad gal kaimo gyventojus galima būtų pavaišinti“, – šypsojosi bendruomenės vadovė.

Sukvietė kaimo gyventojus

Jauna moteris sekmadieninių pietų pakvietė vietos gyventojus. Socialiniame tinkle ji išplatino pranešimą, kad kaimo gyventojai kviečiami paskanauti gardaus troškinio. 

„Kadangi orai gana keisti pastaruoju metu, norisi tų šiltų dienų, bet gauname šalnų ir sniego, tad greit sugalvojau, kad bandysime antrą kartą išvaryti žiemą iš kiemo.

Viską paskelbiau bendruomenės „Facebook“ puslapyje.

Buvo dvejonių, ar bus dalyvaujančių, nes paskelbiau šeštadienį per pietus, o sekmadienį jau turėjo vykti renginukas. Bet kaip visada susirinko bendruomenės aktyviausi nariai“, – pasakojo I. Šabaniauskaitė-Šipelienė.

Siekia bendrystės

Ir mažuose miesteliuose bei kaimuose pastebima, kad žmonės vis dažniau užsidaro savo namuose, neina į renginius. Tad bendruomenės vadovė visais įmanomais būdais skatina bendrystę.

„Nors kaime yra nemažai jaunų šeimų, bet jų prisišaukti į renginius kažkodėl nepavyksta. Labai džiugu, kad mūsų vyresnioji karta yra pavyzdys visiems, jie visada visur suspėja.

Vadinasi, mes dar turime gerokai pasistengti ir nesusvetimėti.

Tikiu, kad mūsų pavyzdys vaikams įsimins ir jie ateityje elgsis taip pat – norės bendrystės ne tik su pačiais artimiausiais, bet ir su kaimynais“, – atsiduso I. Šabaniauskaitė-Šipelienė.

Švęs dvidešimtmetį

Beje, šiemet Truskavos bendruomenei sukanka 20 metų, tad bendruomenės aktyvas tikisi šiuos jubiliejinius metus praleisti aktyviau, kad galėtų suprasti, ko žmonės nori ir ko tikisi iš bendruomenės.

Rugpjūčio 31 dieną Truskavoje vyks tradicinis „Baltas vakaras“.

„Bet dar iki tol, manau, bus tokių mini neįpareigojančių popiečių, kaip šį sekmadienį“, – visus kvietė bendruomenės vadovė.

Beje, bendruomenines šventes visuomet ne tik palaiko, bet ir jose dalyvauja Truskavos seniūnas Vytautas Zakaryza. Šį kartą seniūnas šventėje dalyvauti negalėjo, nes buvo išvykęs į užsienį.

Rekomenduojami video