Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Idėją, kaip turi atrodyti moliūgas, sugalvoja vaikas

Gedimino ir Šlaitų gatvių sankirtoje keliaujančiųjų pro šalį dėmesį patraukia čia stovinčio namo tvora, iš tolo šviečianti besijuokiančiais moliūgais.

Dešimtimi įspūdingo dydžio moliūgų savo namų teritoriją papuošė čia gyvenančių Linos ir Vaclovo Keturkų šeima.

l.Keturkienė papasakojo, kad šeima kasmet augina vieną moliūgą sūnui Karoliui, lankančiam Dukstynos pagrindinę mokyklą. Sūnus kiekvieną rudenį dalyvauja mokykloje rengiamoje skaptuotų moliūgų parodoje. Karolis jau ketvirtokas, tad ir moliūgus šeima augina ketvirtus metus.

Moteris sakė, kad sėklas užsisako internetu prekybos platformoje. Iš pradžių jas pasėja į vazonėlį, o kai daigelis išdygsta ir kiek paauga, sutvirtėjusį sodinuką perkelia į kiemą savo namų teritorijoje. Pasak L. Keturkienės, toliau moliūgas sėkmingai auga be jokios specialios priežiūros.

Užauginti moliūgai keliauja į parodas. Šiemet šeima išskaptavo du moliūgus.

Pasidomėjus, kaip vyksta skaptavimas, moteris sakė, kad kasmet moliūgus išpjausto vis kitaip. Svarbu, kad kūrinys būtų gražus ir  linksmas. „Idėją, kaip turi atrodyti, sugalvoja sūnus. Jis išpaišo moliūgui veidą, vyras išpjausto“, – pasakojo pašnekovė.

Moliūgo vidus keliauja į kaimą, kaip lesalas naminiams paukščiams.

„Kai šiemet moliūgai, „sudalyvavę“ konkurse prie Ukmergės kultūros centro ir parodoje mokykloje, „grįžo“ į namus, nusprendėme jais papuošti gatvę prie namo“, – dalijosi idėja L. Keturkienė.

Kad būtų gražiau, šeima sumanė atsivežti daugiau moliūgų. Vienus pirko, kitus – atsivežė iš Palivarkų kaimo, esančio Vidiškių seniūnijoje. Ten gyvena vyro mama. Visi iki vieno moliūgai plačiai šypsosi keliaujantiesiems pro šalį.

Prieš šventes kalbinta ukmergiškė ragino ir kitus pasekti jų šeimos pavyzdžiu – įvairiomis progomis puošti Ukmergę ir dovanoti šypsenas. Ji sakė, kad moliūgai, „sutūpę“ prie tvoros, po švenčių dar džiugins kelias dienas, o vėliau ims juos nurinkinėti – ne visus iš karto, po keletą.

„Gal ateityje auginsime ir daugiau moliūgų. Bent vieną – tai tikrai“, – sakė ji.

Rekomenduojami video