Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
13-ąjį kartą sirutiškiečiai palydėjo gandrus skrydžiui į Afriką

Į Kėdainių rajono Sirutiškio kaimą sugrįžo gandrų palydėtuvių šventė. Sirutiškiečiai bei svečiai iš visos Lietuvos 13-ąjį kartą susirinko išlydėti gandrų bei pagerbti tolerantiškiausių kaimynų, pasveikinti kaime gimusių mažylių, pabendrauti, pasiklausyti koncerto.

Ekologiniame botaniniame skvere

Šventės dalyviai į Sirutiškio ekologinį-botaninį skverą susirinko ne tik išlydėti gandrų į Afriką, bet ir drauge pasibūti, pasilinksminti, pasivaišinti. 

Gandrų palydėtuvės šiame kaime kaskart būna puikios, su protėvių tradicijomis ir gardžiu šiupiniu, paslaptingais burtais ir muzikos aidais.

Šiemet gardus vaišių stalas pasipildė ir ukrainietiškais barščiais.

Šventę organizavo vietos gyventojai Kęstutis Volkus ir Albertas Ramanauskas, kultūros darbuotojai Violeta Kažukauskienė-Urbonavičienė ir Henrikas Docius bei Sirutiškio bendruomenė.

Sugiedojo himnus

Pirmiausia kaimo žmonės sugiedojo Lietuvos  ir Ukrainos himnus bei tradicinį Gandrų išlydėtuvių himną.

Susirinkusiesiems koncertavo Sirutiškio folkloro ansamblis „Radasta“, Radviliškio rajono folkloro ansamblis „Tyrulė“, vokalinis-instrumentinis ansamblis „Senamiestis“ iš Kėdainių, Miegėnų kapelija, Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto vokalinis ansamblis „Giedra“, populiariosios muzikos duetai.
Būrys svečių

Susirinkusiuosius pagerbė ir gausus būrys svečių: Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikalnis, Seimo narys Tomas Bičiūnas, Seimo nariui Viktorui Fiodorovui atstovavo partietis Dangiras Kačinskas, Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė, Šv. Jurgio parapijos klebonas Artūras Stanevičiaus ir kiti garbūs svečiai.

Viena mažylė

Gandrų palydų šventės metu pasveikinti ir tėvai, kuriems gandrai nuo praėjusių metų rugpjūčio 24 dienos iki šių metų rugpjūčio 24-osios atnešė kūdikį.

Per tą laiką bendruomenėje atsirado vienas kūdikis – mažoji Elija Ivanauskaitė.

Pernai per tą patį laiką naujagimių nebuvo. O per trylika šventės metų gandrai galėjo atnešti apie dvi dešimtis vaikų.

Pagerbė tolerantiškiausius

Sirutiškiečiai tradiciškai savo šventėse pagerbia ir tolerantiškiausius kaimo gyventojus. Šiemet apdovanojimai įteikti Janinai Jačunskienei ir Viktorijai Šeliakienei.

Sirutiškiečius savo apsilankymu pagerbęs Šv. Jurgio bažnyčios kunigas klebonas A. Stanevičius pakvietė visus bendrai maldai.

Kraštiečiai negailėjo gražių žodžių visiems, kurie prisėjo kurdami gražią gandrinių tradiciją mažame Sirutiškio kaime.

Susirinkusieji laiką leido turiningai, su dainomis, eilėmis ir šokiais.

Rekomenduojami video