Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkams paskolos su garantija ir daliniu palūkanų kompensavimu

Artėjant pavasario darbams – žemės dirbimui, sėjai, pasėlių tręšimui ir apsaugai nuo kenkėjų ir ligų – Žemės ūkio paskolų garantijų fondas siūlo pasinaudoti paskolomis su garantija ir daliniu palūkanų kompensavimu. Imantiems paskolas apyvartinėms lėšoms papildyti, teikiama iki 80 proc. garantija, taip pat kompensuojama net 80 proc. kredito įstaigai sumokėtų palūkanų.

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas paskolų ar kredito linijų, skirtų apyvartinėms lėšoms papildyti, garantijas teikia visoms kredito įstaigoms – tiek bankams, tiek kredito unijoms. Garantijos teikiamos visiems ūkio subjektams, užsiimantiems žemės ūkio veikla,  garantuojama iki 80 proc. paskolos sumos. Žemės ūkio subjektai gali įsigyti kuro ar elektros energijos ūkio reikmėms, sėklų, trąšų, augalų apsaugos priemonių, pašarų, žemės ūkio technikos atsarginių dalių ar kito trumpalaikio ar biologinio turto.

„Žemės ūkio paskolų garantijų fondas teikia pagalbą imantiems paskolas apyvartinėms lėšoms papildyti“ – teigia l. e. direktoriaus pareigas Romalda Globienė. „Neturintiems pakankamai užstato, galime suteikti paskolos garantiją, leisiančią pasiskolinti lėšų, taip reikalingų pavasario darbams atlikti. Tačiau svariausia parama – kredito įstaigai sumokėtų palūkanų dalinis kompensavimas.

Žemės ūkio subjektams kompensuojama 80 proc. kredito įstaigoms sumokėtų palūkanų už ne ilgesnį kaip 24 mėnesių laikotarpį nuo paskolos ar kredito linijos sutarties pasirašymo dienos. Didžiausia metinė palūkanų norma, kuriai taikoma kompensacija – 6 proc., jei palūkanos didesnės nei 6 proc., kompensuojama palūkanų dalis iki 6 proc. Norint gauti palūkanų kompensaciją, kartu su paraiška garantijai gauti pateikiama ir paraiška dėl dalies palūkanų kompensavimo. Jokių kitų papildomų dokumentų visą kompensacijos laikotarpį pateikti nereikia.

Dalinis palūkanų kompensavimas taip pat taikomas pripažintoms žemės ūkio kooperatinėms bendrovėms (kooperatyvams), kurie ima paskolas su garantija, skirtas iš savo narių perkamai jų pačių pagamintai žemės ūkio produkcijai supirkti, ir užsiima žemės ūkio produktų perdirbimu bei prekyba žemės ūkio produktais.

„Kompensuojame net 80 proc. kredito įstaigoms sumokėtų palūkanų, o tai ženkliai sumažina žemdirbių skolinimosi kaštus“ – sako R. Globienė. „Po žiemos kiekvieno žemdirbio mintyse jau dėliojami pavasariniai žemės ūkio darbai, todėl siūlome visiems pasinaudoti galimybe pasiskolinti pigiau ir darbus atlikti dar greičiau.“

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas garantijas teikia bankams, kredito unijoms, lizingo bei faktoringo bendrovėms už ūkio subjektams, kurių veikla susijusi su žemės ūkiu, miškų ūkiu, maisto ūkiu, kaimo plėtra ir žuvininkyste, išduodamas paskolas, lizingo ar faktoringo paslaugas. Finansų įstaigoms garantuojamas iki 80 proc. negrąžinto finansuojamos sumos grąžinimas. Garantijų gavėjams gali būti taikomas 80 proc. sumokėtų palūkanų kompensavimas už investicines paskolas, lizingo paslaugas, taip pat dalis palūkanų kompensuojama už paskolas ar faktoringo paslaugas, skirtas apyvartinėms lėšoms papildyti.

Rekomenduojami video